Skąd czerpać wiedzę finansową? Część 3

Dzisiejszym wpisem wracam do cyklu pt. Skąd czerpać wiedzę finansową? W poprzednich dwóch częściach poleciłam Wam godne zainteresowania książki, serwisy internetowe oraz czasopisma poświęcone tematyce finansowej i biznesowej. Tym razem przybliżę Wam kilka kursów online oraz szkoleń i warsztatów, na które warto uczęszczać. Jak się przekonacie, jest w czym wybierać. A na samym końcu wpisu znajdziecie niespodziankę – mały konkurs z nagrodami.

Mądra, bogata kobieta

Cykl szkoleń z dziedziny biznesu, motywacji i finansów prowadzonych przez Edytę Zawistowską. Na warsztatach uzyskasz odpowiedzi m.in. na takie pytania, jak: jakie jest Twoje podejście do pieniędzy, czy nieświadomie nosisz w sobie blokadę finansową, jakie błędy popełniasz w zarządzaniu pieniędzmi oraz w samym w myśleniu o nich, jak wyjść ze spirali zadłużenia, jakie są strategie zarządzania budżetem domowym sław pokroju Kim Kiyosaki, Bodo Schafera czy T. Harva Ekera.

Edyta jest absolwentką SGGW studiów dziennych na kierunku finanse i rachunkowość. Od ponad 7 lat działa w sektorze finansowym, jest członkiem zarządu firmy PRIDE – inwestycje kapitałowe.

Skąd czerpać wiedzę finansową - szkolenia, konferencje i webinary

Kobieta niezależna finansowo

Jak zapewnia organizator, Szkoła Inwestowania, szkolenie to przeznaczone jest dla kobiet zdeterminowanych, które chcą zbudować niezależność i bezpieczeństwo finansowe za pomocą sprawdzonych i skutecznych rozwiązań. Szkolenie jest bezpłatne, a liczba miejsc na jednej sesji jest ograniczona do 12 osób, dzięki czemu uczestniczki mają zapewnione indywidualne podejście do tematu.

Na szkoleniu można dowiedzieć się o tym, co należy robić, by czas stał się Twoim sprzymierzeńcem na drodze do celu, czy bogaty mąż to na pewno właściwa droga do uzyskania niezależności finansowej (wierzę, że Czytelniczki mojego bloga nie muszę przekonywać, że NIE 😉 ) lub czy musisz znać się na inwestowaniu, aby stać się kobietą zadbaną finansowo.

Ciekawe są też inne szkolenia oferowane przez organizatora: Umysł Milionera, Mądry Bogaty Rentier, Skuteczne Strategie Inwestowania, Inwestycje Alternatywne, Jak Zarządzać Swoimi Pieniędzmi?

Zresztą, Szkoła Inwestowania jako firma szkoleniowo-doradcza jest obecna na rynku od 2007 roku. Do tej pory dzięki niej przeszkolonych zostało ponad 30 000 osób w całej Polsce.

Akademia Kobiet Sukcesu

Akademia Kobiet Sukcesu to coś więcej od warsztatów – to cała społeczność aktywnych, przedsiębiorczych kobiet, które chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności. AKS działa w Warszawie, a misją klubu jest “zwiększanie pewności i wiary w siebie wszystkich kobiet, które marzą o założeniu własnej działalności, inspirowanie poprzez spotkania i warsztaty z ciekawymi ludźmi.” Stąd też bardzo szerokie spektrum oferowanych projektów. Dotychczas w sumie zorganizowano ponad 250 warsztatów, 20 konferencji oraz kilkanaście spotkań networkingowych! Najbliższa odbędzie się 28 marca.

Akademia Kobiet Sukcesu - szkolenia

Konferencje, szkolenia i webinary Akcjonariatu Obywatelskiego

Jeżeli szukasz wiedzy dotyczącej inwestowania na giełdzie, koniecznie musisz zaznajomić się z portfolio Akcjonariatu Obywatelskiego. Na łamach ich strony internetowej znajdziesz dużo poradników i kursów online, webinarów, ale przede wszystkim zapisy na liczne szkolenia stacjonarne. Co najważniejsze, są one darmowe! O najnowszej inicjatywie, skierowanej do pań, pisałam już ostatnio (zobacz: Giełda jest kobietą).

Oferta Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych prężnie działa od 1999 roku. Obok działalności mającej na celu ochronę praw inwestorów (np. uczestnictwo w walnych zgromadzeniach spółek, porady prawne, interwencje) punktem honoru Stowarzyszenia jest edukacja finansowa. SII organizuje największe w kraju konferencje inwestorkie WallStreet (najbliższa edycja już pod koniec maja; program konferencji, cennik i zapisy – pod tym linkiem) oraz Profesjonalny Inwestor, publikuje dwumiesięcznik Akcjonariusz i Biuletyn NewConnect, a także prowadzi liczne szkolenia online. Ich flagowym, darmowym cyklem edukacyjnym jest Akademia Tworzenia Kapitału – najbliższe spotkanie już jutro w Gdańsku!

Akademia Tworzenia Kapitału

Szkolenia Fundacji Twoja Inicjatywa!

Nadal wiele o finansach, ale już bardziej pod kątem prowadzenia własnego biznesu, dowiedzieć można się dzięki Fundacji Twoja Inicjatywa!, która poprzez działania szkoleniowo-doradcze chce pomóc właścicielkom firm na wszystkich etapach prowadzenia działalności gospodarczej. Najbliższe organizowane przez Fundację wydarzenie z cyklu Biznes po Godzinach, któremu patronuje mój blog, a o którym informowałam Was również na moim Facebookowym fanpage’u (polub, jeśli chcesz być na bieżąco z innymi ciekawymi wydarzeniami) – Dzień Kobiet Biznesu , odbędzie się 18 marca 2015 w Warszawie, w Dago Centrum przy Rondzie ONZ (Rondo 1). Start o godzinie 17.00.

Warsztaty skierowane są do pań, które prowadzą już swoje biznesy, ale również do tych, które dopiero planują rozpocząć przygodę z przedsiębiorczością i przymierzają się do pracy na własny rachunek. Podczas spotkania eksperci przedstawią m.in. następujące tematy: efektywne zarządzanie czasem, kreowanie wizerunku, ale przede wszystkim omówione zostaną dotacje unijne, które pomogą rozkręcić własny biznes. Wejściówka na szkolenie kosztuje 35 zł.

III Polish Businesswoman Congress

PBC to chyba w tej chwili najbardziej prestiżowe wydarzenie w świecie kobiecej przedsiębiorczości. Trzecia edycja kongresu organizowanego przez Fundację Międzynarodowy Inkubator Kobiet Biznesu, wydawcę znanego w Polsce magazynu “Businesswoman & life”, odbędzie się w dniach 10 i 11 kwietnia w Hotelu Gromada Lotnisko w Warszawie. Jest to też największy tego typu event w kraju – w jednym miejscu zbierze się aż 1500 przedsiębiorczych kobiet! To naprawdę imponująca liczba.

Na uczestników czeka wiele atrakcji, w tym przemówienia ekspertów i cenionych osobistości ze świata biznesu, wśród których znajdą się m.in. Elżbieta Bieńkowska, Bartosz Nosiadek, Agnieszka Maciąg, Kamila Rowińska, Andrzej Depko, Anna Dzielak, Tomasz Mankiewicz, Katarzyna Janas i inni.

Polish Businesswoman Congress logo

Seminarium ma umożliwić kobietom biznesu poznanie technik z obszaru negocjacji, marketingu, brandingu, motywacji. Na prelekcjach pojawią się również tematy prawne i z zakresu zarządzania płynnością finansową firmy.

Zakupu biletów wstępu na Polish Businesswoman Congress można dokonać klikając w ten link. Znajdziecie pod nim również dokładny opis programu konferencji. Cena standardowego biletu uprawniającego do uczestnictwa w dwóch dniach kongresu wynosi 99 zł i obejmuje dodatkowo członkostwo w klubie Businesswoman Club oraz wydanie Karty Businesswoman Club, która uprawnia do korzystania z rabatów w sieciach partnerskich na terenie całego kraju.

Podobał Ci się ten wpis? Uważasz go za przydatny? Chcesz mnie wesprzeć?
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi!
Nieco niżej znajdziesz przyciski do udostępniania artykułu w różnych serwisach internetowych. Dla Ciebie to jeden klik, który trwa chwilę, a dla mnie szansa na dotarcie z wartościowymi treściami do nowych odbiorców 🙂 DZIĘKUJĘ!

Zapraszam Cię też do polubienia bloga Kobiece Finanse na Facebooku oraz śledzenia go na Twitterze lub obserwowania na Instagramie. Jestem również obecna na platformie Pinterest.

Najbardziej zachęcam jednak do zapisania się na mój newsletter. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco z nowymi wpisami, ciekawostkami, wartymi odnotowania wydarzeniami i poradami 🙂

Absolwentka germanistyki oraz informatyki i ekonometrii. Propagatorka idei edukacji finansowej. Pomaga kobietom zdobyć pewność siebie w obchodzeniu się z pieniędzmi, wspiera je w budowaniu własnej stabilności i niezależności finansowej. Autorka poradników "Pieniądze dla Pań" oraz "Kariera dla Pań". Zawodowo związana z branżą IT, gdzie pracowała jako twórczyni stron internetowych, kierowniczka projektów, scrum master i dyrektorka finansowa.

18 komentarzy do “Skąd czerpać wiedzę finansową? Część 3”

  1. Bardzo fajne zestawienie 🙂
    Z wrocławskich wydarzeń mogę dodać Festiwal Progressteron, mnóstwo ciekawych warsztatów dla kobiet, między innymi 11 kwietnia warsztat “Kobieta z kasą”.
    I Akademia AFINO organizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny.

    Odpowiedz
  2. A czy słyszałyście Drogie Panie (i być może Panowie) o warsztatach/wykładach/konferencjach dla żon świadomych finansowo (zarabiających prawdziwe pieniądze) mężów? Próbowałem pomóc żonie odnaleźć ten męski pierwiastek ekonomiczny w jej kobiecym móżczku, kilka takich wydarzeń (z listy powyżej), gdy nie pomagały żeńskie – poszedłem z nią na koedukacyjne – na nic to…
    Po co więc płynąć pod prąd, niech pozostanie poprostu żoną, ale chciałbym przynajmniej aby zrozumiała i szanowała wartość jaką wnoszę do związku, która jest całkowicie poza jej zasięgiem.

    Odpowiedz
    • Hej Piotr, dzięki za szczery komentarz. Trudno mi coś konkretnego Ci polecić, bo też nie do końca wiem, na czym polega problem z Twoją żoną – szasta nie swoimi pieniędzmi? Nałogowo kupuje na kartę kredytową? Nic nie odkłada na emeryturę? Nie posiada żadnych oszczędności, bo uważa to za zbędne? Itp., itd. Może gdy sprecyzujesz problem, łatwiej będzie mi (lub komuś z Czytelniczek i Czytelników) coś podpowiedzieć. Pozdrawiam, Dana.

      Odpowiedz
      • Na szczegóły to raczej nie miejsce (żadne tajemnice – poprostu jest tego mnóstwo). Moje pytanie dotyczyło ogólnie wiedzy, na temat istnienia czegoś w formie szkoleń dla kobiet, towarzyszek życia facetów, którzy zarabiają większe pieniądze. Nie myślę tu o spadkobiercach, obdarowanych czy dyrektorze oddziału tauronu na mojej ulicy, ale o przedsiębiorcach, inwestorach – którzy ogromną ilość energii fizycznej i psychicznej wytracają w swojej pracy, szukając możliwości jej regeneracji w domu. A podstawą takiej regeneracji jest zrozumienie – i tu mam nadzieję stało się jasne o jaki charakter szkolenia chodzi.

        Odpowiedz
        • Uch, przyznam, że ciężko mi coś polecić – nie mam pojęcia po prawdzie, czy takie szkolenia w ogóle są przeprowadzane. Brzmi to nieco tak, jak przypadek zahaczający wręcz o terapię małżeńską 😉 Bardziej wygląda mi to na problem Twojej żony z odnalezieniem się w takiej roli i akceptacji Twojej pracy niż z nieznajomości trudów zarabiania pieniędzy (bo, sam przyznałeś – na podobne szkolenia już ją wysyłałeś).

          Odpowiedz
  3. Hej Dana!
    Na Twojego bloga natrafiłam, czytając kilka tygodni temu Newslettera w “naszej pracy ;)” (stamtąd dowiedziałam się o Twojej książce, którą kupiłam uwaga: w biedronce) i od tego momentu wpadłam w finansowe szaleństwo. Odkryłam, że nie tylko chcę zacząć oszczędzać, a co lepsze, to może się udać! Aby się do tego bardziej zmotywować, sama założyłam bloga-pamiętnik, ale nie o tym mowa.
    Zazdroszczę Ci tego, że wiedzę z finansów zdobytą m.in. na studiach, wdrożyłaś w życie – ja jako studentka finansów i rachunkowości, obeznana z matmy finansowej, finansów przedsiębiorstw, zupełnie sobie z tym nie poradziłam.
    I całe szczęście, że w chwili znużenia, przeczytałam tamten newsletter – dzięki Twoim wpisom mam plan na oszczędzanie, a takie posty jak ten najnowszy, czyli oferty szkoleń itp są świetne – w kwietniu idę na jeden z nich 😉 Także Dana, dzięki za tego bloga 🙂

    Odpowiedz
    • Hej youngdebs, ależ mi miło to czytać 🙂 fajnie mieć świadomość, że mój blog ma aż taką siłę rażenia, wow! Pozdrawiam serdecznie!

      Odpowiedz
  4. Chętnie podpiąłbym pod takie szkolenie moją kobietę. Nie potrafi zrozumieć że żeby zarabiać muszę poświęcić swój czas – niekiedy i ten wolny.

    Odpowiedz
  5. Dana a widziałas to?
    http://wydawnictwo.univ.szczecin.pl/ksiegowanie-literatura-kobiety-pieniadze-p-455.html

    Panowie równowaga kluczem sukcesu! Ustalcie z żonami kiedy macie naprawde wolny czas i tego się trzymajcie. Może jakiś harmonogram? Jeśli po pracy ciągle jesteś zmęczony i musisz się zregenerować – w rozumieniu pobyć sam – zapewnij żonę, że i dla niej znajdziesz czas. Czas niestety nie da się zregenerowac, umyka za szybko. Za dużo pracy to też źle.

    Odpowiedz
    • Hej Aleksandra, dzięki za namiar na książkę 😉 nie znałam tej pozycji.

      Z tym wolnym czasem to niestety nie taka prosta sprawa… Najgorzej, gdy człowiek narzuci sobie pęd i nawał zajęć, wtedy okazuje się, że i na pobyt z samym sobą… Brakuje czasu.

      Odpowiedz
  6. Świetne zestawienie – przyznam się szczerze, nie wiedziałam, że jest tyle ciekawych kursów z tematyki finansowej dla kobiet, do tego całkiem za darmo albo za niewielkie pieniądze. Dobrze wiedzieć:) Dzięki!

    Odpowiedz
  7. Wiedzę czerpię z fachowych opracowań – książki, publikacje. Jeżeli chodzi o początki rozwoju firmy, skorzystałam z narzędzia – webspread. Przy jego pomocy można stworzyć stronę internetową, kupony zniżkowe, program lojalnościowy i o wiele więcej ciekawych rzeczy.

    Odpowiedz
  8. Jeśli chodzi o wiedzę finansową to ja głównie czerpie ją z blogów o tej tematyce i tylko od najlepszych a więc Marcina Iwuca, Michała Stopka czy Michała z Jakoszczędzaćpieniądze, kilka innych jeszcze by się znalazło 😉

    Odpowiedz
  9. Ostrzegam przed tą złodziejską firmą. Oferują inwestycje „gwarantowane” i „bardzo bezpieczne” a ostatecznie o cały kapitał muszę walczyć w sądzie SAMA ! OSTRZEGAM!! To żadni specjaliści tylko oszuści! UWAGA na nowe podmioty Pana Artura Roli, jego żony Edyty Zawistowskiej i reszty bandy – LEMONGRASS SP Z O.O. oraz LEMONGRASS SP Z O.O. – SP.K. oraz CAPITAL BRIDGE INVESTMENTS CONSULTING SP Z O O

    Odpowiedz

Dodaj komentarz