Dlaczego zdecydowałam się prowadzić bloga o tematyce finansowej

Zanim na dobre się w blogosferze rozpanoszę 🙂 należy się względem odwiedzających słowo wyjaśnienia, dlaczego zdecydowałam się prowadzić bloga o tematyce finansowej? Przede wszystkim muszę zastrzec, że nie jestem jakimś ekspertem w tej dziedzinie; sama raczkuję dopiero w świecie finansów i uczę na własnych błędach (a także, mniej bolesnych – błędach znajomych 😉 ). Jako kobieta młoda (rocznik ’87) zdaję sobie sprawę, że budowanie niezależności finansowej w moim wieku jest sprawą najwyższej wagi, z czego niestety wielu moich rówieśników nic sobie nie robi i podchodzi do kwestii budowania swojego zaplecza finansowego z wielką niefrasobliwością, na zasadzie – to odległa przyszłość, jakoś się zawsze ułoży. Życie jednak weryfikuje, że nie zawsze dzieje się po naszej myśli; osobiście wolę mieć kaftanik bezpieczeństwa zawczasu 🙂 coby lądowanie w przypadku potknięcia się było mniej bolesne.

Blog ten z tego względu będzie nie tylko zapiskiem moich osobistych sukcesów i porażek (mam nadzieję, że tych pierwszych będzie znacznie więcej), własnych przemyśleń odnośnie sytuacji na rynku finansowym i pracy, ale także okazją do wskazania ciekawych moim zdaniem publikacji/artykułów traktujących o tematyce biznesowej/finansowej/mieszkaniowej. Wszystko, jak nazwa bloga wskazuje – okiem kobiety. Liczę na komentarze i dzielenie się przez Was uwagami, tak co do strony merytorycznej, jak i formy prowadzenia tego miejsca.

Jakie natomiast przyświecają mi cele osobiste?

W sporym uproszczeniu, sprowadzić je można do kilku zasadniczych punktów, które z biegiem czasu rozwijać będę szerzej w kolejnych notkach:

 • zbudowanie poduszki finansowej “na czarną godzinę”;
 • odłożenie kapitału własnego pod zakup mieszkania;
 • oprócz pracy na etacie (i awansowania w tejże 😉 ) – znalezienie alternatywnych źródeł dochodów;
 • ciągły samorozwój i samokształcenie (kursy, szkolenia – itp.);
 • w przyszłości nieco bardziej odległej – założenie własnego biznesu.

Zdaję sobie sprawę z faktu, że droga przede mną dłuuuuga, pełna wyzwań i wyrzeczeń. Tak właśnie – wyrzeczeń, bo realizacja ambitnych celów zawsze odbywa się kosztem czasu wolnego i włożeniem w realizację tychże sporego wysiłku. Mam nadzieję, że nie zabraknie mi samozaparcia i dyscypliny, tak w prowadzeniu tego bloga, jak i w urzeczywistnianiu powyższej listy. Please keep your fingers crossed 😉

Absolwentka germanistyki oraz informatyki i ekonometrii. Propagatorka idei edukacji finansowej. Pomaga kobietom zdobyć pewność siebie w obchodzeniu się z pieniędzmi, wspiera je w budowaniu własnej stabilności i niezależności finansowej. Autorka poradników "Pieniądze dla Pań" oraz "Kariera dla Pań". Zawodowo związana z branżą IT, gdzie pracowała jako twórczyni stron internetowych, kierowniczka projektów, scrum master i dyrektorka finansowa.

2 komentarze do “Dlaczego zdecydowałam się prowadzić bloga o tematyce finansowej”

 1. zbudowanie poduszki finansowej „na czarną godzinę”;

  – co coś tam u mnie odłożone już 🙂

  odłożenie kapitału własnego pod zakup mieszkania;

  – ja zbieram $ na dom

  oprócz pracy na etacie (i awansowania w tejże 😉 ) – znalezienie alternatywnych źródeł dochodów;

  – u mnie już to jest

  ciągły samorozwój i samokształcenie (kursy, szkolenia – itp.);

  – dokładnie ten sam cel jest także u mnie

  w przyszłości nieco bardziej odległej – założenie własnego biznesu.

  – własny biznes już posiadam 🙂

  Kciuki oczywiście trzymam!

  • Do własnego biznesu mi jeszcze daleko, wkład własny wciąż za mały… W sumie póki co, to z finansowej poduszki bezpieczeństwa w tej chwili jestem w pełni zadowolona 🙂 przyjrzę się bliżej tej swojej liście życzeń w rocznicę założenia bloga, więc troszkę tygodni mi zostało w zapasie 🙂

   Dzięki za trzymanie kciuków i również dopinguję!

Możliwość komentowania została wyłączona.