Dlaczego warto brać udział w konkursach?

Dzisiejszy wpis będzie o zagadnieniu dość nietypowym – o konkursach. A ściślej – dlaczego moim zdaniem udział w konkursach jest pewną niedocenioną formą oszczędzania; ale najpierw – “ogłoszenie parafialne”.

Niezmiernie ciekawy konkurs ogłoszony został na łamach portalu Obserwator Finansowy – do wygrania jest w nim tablet iPad 4G, 64 GB o wartości 3394,80zł (plus 379zł oraz uścisk dłoni Prezesa NBP). Konkurs “Gdyby to zależało ode mnie, to…” polega na przedstawieniu swojego pomysłu na polepszenie sytuacji gospodarczej Polski w jednej z wybranych dziedzin, np. opieki zdrowotnej, finansów publicznych, ubezpieczeń społecznych itd.

Swoją analizę można zawrzeć w postaci pliku video (max. 6 minut w formacie 640×360px) lub w standardowej formie pisemnej (do 20 tys. znaków ze spacjami), wszystko rzecz jasna w języku polskim. Zgłosić można wyłącznie jedną pracę, nie może być ona wcześniej nagradzana. Termin nadsyłania prac mija 7 lipca 2013 r. (godz. 23:59), powinny być one opatrzone dopiskiem: “Konkurs: Zostań obserwatorem finansowym”. Szczegółowe informacje do znalezienia oczywiście w regulaminie na stronie organizatora. Warto też dla porównania zapoznać się z pracą nagrodzoną w ubiegłorocznej edycji konkursu.

Dlaczego warto brać udział w konkursach? Co można zyskać? Sprawdź!

Warto brać udział w konkursach!

Zachęcam do udziału w konkursie – i to nie tylko w konkursie Obserwatora Finansowego. Ten jest wyjątkowo ciekawy z uwagi na fakt, że trzeba stworzyć coś własnego, podzielić się swoją wiedzą, jednym słowem – wykazać logicznym myśleniem, a przy okazji samemu można się wiele nauczyć, badając wybrany temat naszej pracy.

Warto brać udział w tego typu przedsięwzięciach, także w mniejszych konkursach. Jakby nie patrzeć, to w przypadku wygranej – możemy się wzbogacić 😉 o dodatkowy gadżet czy pieniądze; jeśli gadżet się nam nie podoba, zawsze go można odsprzedać. I w tym sensie uważam wygrywanie w konkursach za pewną formę oszczędzania czy nawet alternatywnego źródła dochodu.

Ktoś powie – “e, trzeba mieć farta, by wygrać”, albo “ja tam nigdy w konkursach nic nie wygrałam.” Pytanie brzmi: a brałaś kiedykolwiek w nich udział? Jak często Ci się to zdarzyło? Czy się to komuś podoba, czy nie – trzeba brać udział w konkursach, by coś zdobyć. Koniec i kropka. Z nieba nam wygrana nie spadnie.

Jak brać udział w konkursach, by wygrać?

Z autopsji wiem, że to nie kwestia szczęścia, tylko wytrwałości i częstotliwości. Nie biorę udziału w konkursach regularnie, ale jednak – dość systematycznie, w każdym razie kilka/kilkanaście razy w roku. Dotychczas udało mi się zdobyć naprawdę sporo nagród:

 • książki (ich to nawet nie zliczę),
 • kosmetyki,
 • zegarek,
 • płyty muzyczne,
 • płyty z programami/grami,
 • akcesoria kuchenne (w tym zestaw do przygotowania grzańca 🙂 ),
 • artykuły spożywcze,
 • karnety na siłownię,
 • bony zniżkowe…

Będąc jeszcze w liceum, wygrałam wycieczkę do Austerlitz. Chyba tyle z rzeczy najważniejszych… Pewnie i tak coś pominęłam. Tak więc – szczerze polecam! Tym bardziej, że tematyka konkursów, w których brałam udział, zawsze mnie interesowała. Miałam więc przy wykonywaniu zadań sporo radości.

A co z płatnymi konkursami?

Inną kwestią jest, czy do udziału w konkursie musimy coś dopłacić. Np. wysłać absurdalnie drogi SMS – wtedy się odechciewa, a nawet się po prostu nie opłaca. Zawsze staram się wynajdywać konkursy internetowe, gdzie odpowiedzi (czy też dłuższe wypowiedzi) przesyła się za pomocą formularza lub mailowo i dzięki temu nie płaci nic. W znalezieniu ciekawych konkursów pomagają mi agregatory konkursów. Jest ich w internecie kilka, jednak ja korzystam przeważnie z serwisu Śledzimy Konkursy.

Jeszcze raz zachęcam i trzymam kciuki za powodzenie 🙂 jeśli za jakiś czas coś wygracie, dajcie znać 🙂

Absolwentka germanistyki oraz informatyki i ekonometrii. Propagatorka idei edukacji finansowej. Pomaga kobietom zdobyć pewność siebie w obchodzeniu się z pieniędzmi, wspiera je w budowaniu własnej stabilności i niezależności finansowej. Autorka poradników "Pieniądze dla Pań" oraz "Kariera dla Pań". Zawodowo związana z branżą IT, gdzie pracowała jako twórczyni stron internetowych, kierowniczka projektów, scrum master i dyrektorka finansowa.

8 komentarzy do “Dlaczego warto brać udział w konkursach?”

 1. To ja dodam od siebie że jakieś 3 lata temu wygrałem w konkursie BGŻ sztabkę 100 g złota a moja żona złoty naszyjnik 🙂

  Warto cierpliwie i regularnie próbować. Jeśli konkurs to nietylko losowanie to tym lepiej – mamy większy wpływ na wygranie 🙂

  Odpowiedz
 2. Ja uważam, ze warto brac udzial w konkursach, zwłaszcza tych które sa nasza pasją, dlatego zapraszam do udziału w foto konkursie GAL

  Odpowiedz
 3. Ba warto, ponieważ istnieje realna szansa na wygraną. Aktualnie biorę udział w konkursie fotograficznym zatytułowanym „Kolory natury”. Konkurs organizuje producent leków, suplementów i kosmetyków, firma GAL.
  Atrakcyjne nagrody czekają 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz