Sposoby dorabiania w internecie

Jeśli dokucza nam brak czasu na dodatkową, czasochłonną działalność i nie możemy pozwolić sobie na przysłowiowy “drugi etat”, warto zainteresować się bliżej możliwościami, jakie ma nam do zaoferowania cyberprzestrzeń. Pokrótce opiszę, jak zarabiać przez internet i ew. jakie oferty omijać. Czy wszystkie metody generowania dodatkowego dochodu poprzez aktywność w sieci są opłacalne? Na jakie kruczki musimy zwracać baczną uwagę, decydując się na którąś z tych form zarobku? Spodziewajcie się takich tematów na blogu. Tym bardziej, że sposobów na „dorabianie do pensji” w Internecie znaleźć możemy wiele i całkiem sporo osób z tego korzysta.

Jak dorabiać przez internet?

Do najpopularniejszych sposobów dorabiania przez internet zaliczyć można:

Jak zarabiać przez internet?

Piramidy finansowe – miej się na baczności!

Już w tym miejscu pragnę również uczulić na wszelkiego rodzaju cudowne sposoby na to, jak zarabiać w internecie, np. nieuczciwe piramidy finansowe, spamowe mailingi, kradzieże tożsamości czy też… Fikcyjne rekrutacje do prawdziwych firm.

Jeśli jakieś ogłoszenie zarobkowe czy oferta współpracy wygląda Ci na podejrzaną, a zleceniodawca obiecuje zgarnięcie wielkich kokosów w krótkim czasie – OMIJAJ GO SZEROKIM ŁUKIEM! Prawdopodobnie masz do czynienia z tzw. scamem (z j. ang. – oszustwo). Więcej informacji uzyskać można na obszernie opisującej problematykę stronie Oszust w sieci.

Z własnego doświadczenia, jako posiadaczka kilku kont mailowych, w tym jednego służącego wyłącznie do rejestracji na różnych serwisach internetowych 😉 mogę powiedzieć, że spamu “zarobkowego” dostaję sporo, przy czym mogę iść o zakład, że większość “wyjątkowych ofert” to jedna wielka ściema i próba wyłudzenia danych/pieniędzy. Poniżej przykład tego typu radosnej korespondencji:

“Witaj, drogi przyjacielu!
Szukasz pracy dorywczej i nie tylko? Szukasz dodatkowego zródła dochodu?
Co powiesz na pracę, w której: ty decydujesz ile czasu na nią poświęcisz – ten wakat przewiduje wygodne godziny pracy.
Jest możliwy szybki awans skutkujący wyższymi zarobkami a to zależy tylko od Ciebie – nawet miesięczne wynagrodzenie w wysokości 2500 US $ plus prowizje.
Nie musisz nic sprzedawać ani inwestować swoich pieniędzy. Wybierz najlepszą opcję dla siebie.
Praca idealna dla osób dyspozycyjnych, pełnych pozytywnej energii i chęci do działania.
To nie praca na etacie więc CV jest zbyteczne – liczy się chęć i zaangażowanie.”

Tak więc: czuwajcie! 😉

Podobał Ci się ten wpis? Uważasz go za przydatny? Chcesz mnie wesprzeć?
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi!
Nieco niżej znajdziesz przyciski do udostępniania artykułu w różnych serwisach internetowych. Dla Ciebie to jeden klik, który trwa chwilę, a dla mnie szansa na dotarcie z wartościowymi treściami do nowych odbiorców 🙂 DZIĘKUJĘ!

Zapraszam Cię też do polubienia bloga Kobiece Finanse na Facebooku oraz śledzenia go na Twitterze lub obserwowania na Instagramie. Jestem również obecna na platformie Pinterest.

Najbardziej zachęcam jednak do zapisania się na mój newsletter. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco z nowymi wpisami, ciekawostkami, wartymi odnotowania wydarzeniami i poradami 🙂

Absolwentka germanistyki oraz informatyki i ekonometrii. Propagatorka idei edukacji finansowej. Pomaga kobietom zdobyć pewność siebie w obchodzeniu się z pieniędzmi, wspiera je w budowaniu własnej stabilności i niezależności finansowej. Autorka poradników "Pieniądze dla Pań" oraz "Kariera dla Pań". Zawodowo związana z branżą IT, gdzie pracowała jako twórczyni stron internetowych, kierowniczka projektów, scrum master i dyrektorka finansowa.

4 komentarze do “Sposoby dorabiania w internecie”

 1. Dorabiam i zarabiam dzięki większości z tym metod.

  “w tym jednego służącego wyłącznie do rejestracji na różnych serwisach internetowych 😉 mogę powiedzieć, że spamu „zarobkowego” dostaję sporo” – też mam takie konto e-mailowe, dostaję mnóstwo spamu “zarobkowego” – nie czytam go, a wyrzucam do kosza.

  Odpowiedz
 2. Interesujący artykuł, zdecydowanie programy partnerskie to perspektywa w internecie. Zarobki są niewątpliwie duże jeżeli ktoś potrafi dobrze inwestować pieniądze

  Odpowiedz
 3. Super tekst, szukałem go w necie i znalazłem, dobre wiadomości na pewno jest zastosuję, chciałbym dowiedzieć się więcej o zyskiwaniu w internecie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz