Kariera dla Pań już niedługo w księgarniach!

Nieco ponad rok po premierze mojej pierwszej książki “Pieniądze dla Pań. Krótki kurs finansów dla każdej z nas” nadszedł czas na kolejny poradnik mojego autorstwa. Książka pt. “Kariera dla Pań. Krótki kurs rozwoju zawodowego dla każdej z nas” będzie miała swoją premierę już niedługo, bo 21 października 2015 r.! 

Nowa książka po raz kolejny stanowi owoc współpracy z Wydawnictwem LINGO. Wchodzi ona w skład serii Poradniki na obcasach. Nie jest to jedyny tytuł, jaki ukaże się w tym roku – na księgarskich półkach znajdziecie równocześnie dwie inne propozycje – “Własna firma dla Pań. Krótki kurs biznesu dla każdej z nas” oraz “Szczęście dla Pań. Krótki kurs dobrego życia dla każdej z nas”.

Pozwólcie, że napiszę krótko o ich autorkach:

Anna Kupisz-Cichosz – przewodnicząca Rady Nadzorczej Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu i Coachingu, negocjatorka, coach, ekonomistka i psycholog. Właścicielka firmy Softway, promującej rozwój oraz proaktywność w życiu i biznesie oraz doradca zarządu w jednej ze spółek operującej na rynku nieruchomości. Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Specjalizacji Negocjacyjnej i Stosunków Gospodarczych na SGH.

Halina Pilonis – dziennikarka specjalizująca się w tematyce kobiecej i dobrego życia. Przez kilka lat współautorka programu Zdrowie na obcasach w TVN Style, w którym radziła, jak dbać o dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Swoje teksty publikowała w Newsweeku, Zwierciadle, Gazecie na Pamięć i specjalistycznej prasie medycznej. Obecnie na portalu Onet odkrywa przed czytelnikami sekret życia w harmonii ze sobą i światem.

Nowości wydawnictwa LINGO - Poradniki na obcasach
Źródło: LINGO

Przypominam, że poradniki skierowane są przede wszystkim do dziewczyn i kobiet, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by i Panowie do nich zajrzeli i znaleźli dla siebie coś ciekawego 😉

Wróćmy jednak do mojej książki. Co konkretnie czeka na Was w środku? “Karierę dla Pań” tworzy 5 głównych rozdziałów tematycznych oraz 3 dodatki:

1. Poszukiwania pracy czas zacząć!

2. Przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej

 • Tuż przed spotkaniem
 • Jak cię widzą, tak cię piszą – Twoje ciało mówi więcej, niż Ci się wydaje!
 • Najczęściej zadawane pytania wraz z komentarzem

3. Dzień dobry, praco!

 • Prawa i obowiązki pracownika
 • Praca a macierzyństwo – urlopy, przywileje
 • Firmowy savoir-vivre i tajniki dress code’u

4. Pułapki i zagrożenia

 • Czym jest mobbing i jak się przed nim bronić?
 • Gdy natrafisz na szklany sufit… Menedżer na obcasach
 • Nie popadaj w pracoholizm – kilka słów o work-life balance
 • Poznaj najbardziej toksyczne typy charakterów w pracy

5. Rozwój Twojej kariery

 • Nauka to potęgi klucz – nie zapominaj o doskonaleniu kompetencji
 • Zbuduj swoją markę osobistą w firmie
 • Jak negocjować podwyżkę?

Dodatek A. Źródła wiedzy
Dodatek B. Słowniczek trudnych pojęć
Dodatek C. 20 wskazówek dotyczących motywowania pracowników

Kariera dla Pań. Krótki kurs rozwoju zawodowego dla każdej z nas
Kariera dla Pań

Bardzo się cieszę, że kolejny raz udało mi się wydać poradnik. Nie będę jednak udawać, że obyło się bez wyrzeczeń. Wręcz przeciwnie, było ciężko. Po powrocie z pracy od razu siadałam do pisania “Kariery dla Pań” i zgłębiania wiedzy tam, gdzie czułam, że muszę np. sięgnąć do kodeksu pracy. Czasami przysłowiowo padałam na twarz i myślałam, że nie dotrwam. Napisanie tej książki kosztowało mnie sporo wysiłku, ale przede wszystkim czasu. Musiałam odmawiać sobie wielu spotkań, wyjazdów… I zważywszy, że w trakcie jej powstawania zaliczyłam kłopoty zdrowotne, naprawdę jestem zaskoczona, że zmieściłam się mniej więcej w terminach.

Zachęcam Was do zakupu poradnika i podzielenia się wrażeniami. Mam nadzieję, że się Wam spodoba – “Pieniądze dla Pań” spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i pozytywnymi recenzjami (o czym świadczą choćby wysokie noty na LubimyCzytac.pl – dzięki!!!). Wierzę, że wysiłek, jaki włożyłam w napisanie drugiego poradnika, także zostanie doceniony, a zawarte w nim treści okażą się dla Was przydatne podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych.

Możecie sprawdzić dostępność i ceny książki w różnych księgarniach:

To nie koniec historii. Pisząc “Karierę dla Pań”, doszłam do wniosku, że skoro planuję zakup mieszkania, a w obecnej firmie raczej nie mam szans przez najbliższe miesiące na awans, a co za tym idzie – na skokową podwyżkę, postanowiłam zacząć szukać czegoś nowego. Oj, samo uświadomienie sobie, że od kilku miesięcy stoję w miejscu i niczego nowego się już nie uczę, było pierwszym krokiem do opuszczenia swojej strefy komfortu. Nawet nie zdążyłam na dobre szukać nowego zatrudnienia, a dostałam propozycję, która wydawała mi się nie lada wyzwaniem – ale zdecydowałam się podjąć współpracę.

I tak od 1 października pracuję jako kierownik projektu w średniej wielkości polskiej firmie z branży IT. Tak, opuściłam międzynarodową korporację. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Na razie jestem oszołomiona ogromem pracy i rzeczy do przyswojenia. Czuję, że będę musiała bliżej zapoznać się z językiem JAVA, coby w ogóle rozumieć, co robi mój zespół 🙂 A już w nadchodzący poniedziałek i wtorek wybieram się na szkolenie na Scrum Mastera. Dzieje się dużo i szybko. Ale to chyba dobrze – w końcu człowiek najbardziej się rozwija i staje się lepszym, gdy musi działać w nieznanych mu warunkach, w stanie niepewności. Trzymajcie proszę kciuki! 🙂

Podobał Ci się ten wpis? Uważasz go za przydatny? Chcesz mnie wesprzeć?
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi!
Nieco niżej znajdziesz przyciski do udostępniania artykułu w różnych serwisach internetowych. Dla Ciebie to jeden klik, który trwa chwilę, a dla mnie szansa na dotarcie z wartościowymi treściami do nowych odbiorców 🙂 DZIĘKUJĘ!

Zapraszam Cię też do polubienia bloga Kobiece Finanse na Facebooku oraz śledzenia go na Twitterze lub obserwowania na Instagramie. Jestem również obecna na platformie Pinterest.

Najbardziej zachęcam jednak do zapisania się na mój newsletter. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco z nowymi wpisami, ciekawostkami, wartymi odnotowania wydarzeniami i poradami 🙂

Absolwentka germanistyki oraz informatyki i ekonometrii. Propagatorka idei edukacji finansowej. Pomaga kobietom zdobyć pewność siebie w obchodzeniu się z pieniędzmi, wspiera je w budowaniu własnej stabilności i niezależności finansowej. Autorka poradników "Pieniądze dla Pań" oraz "Kariera dla Pań". Zawodowo związana z branżą IT, gdzie pracowała jako twórczyni stron internetowych, kierowniczka projektów, scrum master i dyrektorka finansowa.

7 komentarzy do “Kariera dla Pań już niedługo w księgarniach!”

 1. Fantastycznie! Świetnie, że udało Ci się wydać drugą książkę 🙂 Poprzednia była naprawdę dobrym kawałkiem wiedzy. Tę, rzecz jasna, również kupię.

  I gratuluję nowej pracy 🙂 Nadal czekam na info, co to za firma 😀

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Dziękuję 🙂 jakoś tak wyszło z tymi książkami, że pisałam je rok po roku – ba, nawet mam pomysł na kolejny poradnik – ale póki co muszę przystopować. To bardzo wyczerpujące zajęcie. Rok 2016 na pewno mi nie upłynie nad kolejnym maszynopisem 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz