Kariera dla Pań już niedługo w księgarniach!

Kariera dla Pań już niedługo w księgarniach!

Nieco ponad rok po premierze mojej pierwszej książki „Pieniądze dla Pań. Krótki kurs finansów dla każdej z nas” nadszedł czas na kolejny poradnik mojego autorstwa. Książka pt. „Kariera dla Pań. Krótki kurs rozwoju zawodowego dla każdej z nas” będzie miała swoją premierę już niedługo, bo 21 października 2015 r.! 

Nowa książka po raz kolejny stanowi owoc współpracy z Wydawnictwem LINGO. Wchodzi ona w skład serii Poradniki na obcasach. Nie jest to jedyny tytuł, jaki ukaże się w tym roku – na księgarskich półkach znajdziecie równocześnie dwie inne propozycje – „Własna firma dla Pań. Krótki kurs biznesu dla każdej z nas” oraz „Szczęście dla Pań. Krótki kurs dobrego życia dla każdej z nas”.

Pozwólcie, że napiszę krótko o ich autorkach:

Anna Kupisz-Cichosz – przewodnicząca Rady Nadzorczej Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu i Coachingu, negocjatorka, coach, ekonomistka i psycholog. Właścicielka firmy Softway, promującej rozwój oraz proaktywność w życiu i biznesie oraz doradca zarządu w jednej ze spółek operującej na rynku nieruchomości. Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Specjalizacji Negocjacyjnej i Stosunków Gospodarczych na SGH.

Halina Pilonis – dziennikarka specjalizująca się w tematyce kobiecej i dobrego życia. Przez kilka lat współautorka programu Zdrowie na obcasach w TVN Style, w którym radziła, jak dbać o dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Swoje teksty publikowała w Newsweeku, Zwierciadle, Gazecie na Pamięć i specjalistycznej prasie medycznej. Obecnie na portalu Onet odkrywa przed czytelnikami sekret życia w harmonii ze sobą i światem.

Nowości wydawnictwa LINGO - Poradniki na obcasach
Źródło: LINGO

Przypominam, że poradniki skierowane są przede wszystkim do dziewczyn i kobiet, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by i Panowie do nich zajrzeli i znaleźli dla siebie coś ciekawego 😉

Wróćmy jednak do mojej książki. Co konkretnie czeka na Was w środku? „Karierę dla Pań” tworzy 5 głównych rozdziałów tematycznych oraz 3 dodatki:

1. Poszukiwania pracy czas zacząć!

 • Pracuj z pasją – poznajemy swoje mocne strony
 • Gdzie szukać pracy i na co zwracać uwagę?
 • Sztuka tworzenia curriculum vitae i listu motywacyjnego

2. Przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej

 • Tuż przed spotkaniem
 • Jak cię widzą, tak cię piszą – Twoje ciało mówi więcej, niż Ci się wydaje!
 • Najczęściej zadawane pytania wraz z komentarzem

3. Dzień dobry, praco!

 • Prawa i obowiązki pracownika
 • Praca a macierzyństwo – urlopy, przywileje
 • Firmowy savoir-vivre i tajniki dress code’u

4. Pułapki i zagrożenia

 • Czym jest mobbing i jak się przed nim bronić?
 • Gdy natrafisz na szklany sufit… Menedżer na obcasach
 • Nie popadaj w pracoholizm – kilka słów o work-life balance
 • Poznaj najbardziej toksyczne typy charakterów w pracy

5. Rozwój Twojej kariery

 • Nauka to potęgi klucz – nie zapominaj o doskonaleniu kompetencji
 • Zbuduj swoją markę osobistą w firmie
 • Jak negocjować podwyżkę?

Dodatek A. Źródła wiedzy
Dodatek B. Słowniczek trudnych pojęć
Dodatek C. 20 wskazówek dotyczących motywowania pracowników

Kariera dla Pań. Krótki kurs rozwoju zawodowego dla każdej z nas

Bardzo się cieszę, że kolejny raz udało mi się wydać poradnik. Nie będę jednak udawać, że obyło się bez wyrzeczeń. Wręcz przeciwnie, było ciężko. Po powrocie z pracy od razu siadałam do pisania „Kariery dla Pań” i zgłębiania wiedzy tam, gdzie czułam, że muszę np. sięgnąć do kodeksu pracy. Czasami przysłowiowo padałam na twarz i myślałam, że nie dotrwam. Napisanie tej książki kosztowało mnie sporo wysiłku, ale przede wszystkim czasu. Musiałam odmawiać sobie wielu spotkań, wyjazdów… I zważywszy, że w trakcie jej powstawania zaliczyłam kłopoty zdrowotne, naprawdę jestem zaskoczona, że zmieściłam się mniej więcej w terminach.

Zachęcam Was do zakupu poradnika i podzielenia się wrażeniami. Mam nadzieję, że się Wam spodoba – „Pieniądze dla Pań” spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i pozytywnymi recenzjami (o czym świadczą choćby wysokie noty na LubimyCzytac.pl – dzięki!!!). Wierzę, że wysiłek, jaki włożyłam w napisanie drugiego poradnika, także zostanie doceniony, a zawarte w nim treści okażą się dla Was przydatne podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych.

Możecie sprawdzić dostępność i ceny książki w różnych księgarniach:

To nie koniec historii. Pisząc „Karierę dla Pań”, doszłam do wniosku, że skoro planuję zakup mieszkania, a w obecnej firmie raczej nie mam szans przez najbliższe miesiące na awans, a co za tym idzie – na skokową podwyżkę, postanowiłam zacząć szukać czegoś nowego. Oj, samo uświadomienie sobie, że od kilku miesięcy stoję w miejscu i niczego nowego się już nie uczę, było pierwszym krokiem do opuszczenia swojej strefy komfortu. Nawet nie zdążyłam na dobre szukać nowego zatrudnienia, a dostałam propozycję, która wydawała mi się nie lada wyzwaniem – ale zdecydowałam się podjąć współpracę.

I tak od 1 października pracuję jako kierownik projektu w średniej wielkości polskiej firmie z branży IT. Tak, opuściłam międzynarodową korporację. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Na razie jestem oszołomiona ogromem pracy i rzeczy do przyswojenia. Czuję, że będę musiała bliżej zapoznać się z językiem JAVA, coby w ogóle rozumieć, co robi mój zespół 🙂 A już w nadchodzący poniedziałek i wtorek wybieram się na szkolenie na Scrum Mastera. Dzieje się dużo i szybko. Ale to chyba dobrze – w końcu człowiek najbardziej się rozwija i staje się lepszym, gdy musi działać w nieznanych mu warunkach, w stanie niepewności. Trzymajcie proszę kciuki! 🙂

Podziel się:

7 komentarzy do wpisu „Kariera dla Pań już niedługo w księgarniach!”

 1. Fantastycznie! Świetnie, że udało Ci się wydać drugą książkę 🙂 Poprzednia była naprawdę dobrym kawałkiem wiedzy. Tę, rzecz jasna, również kupię.

  I gratuluję nowej pracy 🙂 Nadal czekam na info, co to za firma 😀

  Pozdrawiam!

  • Dziękuję 🙂 jakoś tak wyszło z tymi książkami, że pisałam je rok po roku – ba, nawet mam pomysł na kolejny poradnik – ale póki co muszę przystopować. To bardzo wyczerpujące zajęcie. Rok 2016 na pewno mi nie upłynie nad kolejnym maszynopisem 😉

Dodaj komentarz