Blogi finansowe i biznesowe prowadzone przez kobiety – zestawienie 33 wartościowych blogów!

Ostatnie wydarzenia wstrząsnęły Polską. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący tzw. aborcji embriopatologicznej uświadomił mi, jak kruche są wypracowane kompromisy. Jak dane nam prawo może być bardzo szybko odebrane. Co czeka jutro polskie kobiety? Zwłaszcza w obliczu słów Jadwigi Emilewicz, że wolność kobiety kończy się, kiedy ta zachodzi w ciążę? Sprezentują nam cofnięcie praw wyborczych? Czy rzekomo nierealna wizja z książki Maragaret Atwood mogłaby się ziścić? Mam nadzieję, że fikcja pozostanie fikcją. Ważne, abyśmy my, kobiety, wspierały się w tych trudnych czasach. Byśmy wzajemnie promowały nasze biznesy, edukowały inne kobiety i niosły im pomoc. Dlatego zdecydowałam się na stworzenie zestawienia blogów ekonomicznych prowadzonych przez kobiety. Czekają na Ciebie aż 33 kobiece blogi finansowe i biznesowe, które warto znać! To jedyne tak duże zestawienie w polskiej blogosferze finansowo-biznesowej. Zapraszam!

Zestawienie kobiecych blogów finansowych i biznesowych

Dlaczego akurat 33 blogi? Ot, taki mój kaprys – lubię “okrągłe”, bliźniacze liczby, o czym wspominałam w swoim wpisie urodzinowym.

Wybór blogów do zestawienia jest subiektywny. W żaden sposób nie wartościuję ich na lepsze i gorsze, mniej czy bardziej znane. Po prostu – są to blogi prowadzone przez kobiety. Które wciąż niestety często pomijane są w różnych internetowych blogowych rankingach.

Kryterium, które wykluczało blogi z tego zestawienia, był brak ich aktualizowania. Kilka cenionych przeze mnie kobiecych blogów finansowych w ten sposób nie trafiło do zestawienia – bo od kilkunastu miesięcy – albo i dłużej – nie pojawiły się na nich nowe treści. Niestety, czasem tak bywa, że fajne miejsca zamierają 🙁

Kolejnym kryterium-eliminatorem było pominięcie blogów, na których pojawiają się co prawda treści o finansach czy o prowadzeniu biznesu, ale nie stanowią one ich głównej tematyki. Gdybym nie zastosowała tego kryterium, to musiałabym się głowić, czy i które blogi kulinarne, parentingowe, o organizowaniu czasu i pracy lub lifestyle’owe powinnam włączyć do listy. Zastosowanie tego kryterium ułatwiło mi więc pracę.

Jeśli jednak znasz inne kobiece blogi finansowe i biznesowe warte wzmianki, śmiało dopisz o nich informację w komentarzu. O ile nie okażą się one pseudoblogami utworzonymi pod SEO, to przepuszczę Twój komentarz. Napisz krótko, czemu Twoim zdaniem warto zajrzeć na dany blog finansowy lub biznesowy.

Ważna uwaga! To zestawienie to nie jest ranking blogów finansowych i biznesowych!

Traktuj ten wpis jako luźny spis kobiecych blogów. Kolejność przedstawienia tych blogów jest przypadkowa. Jednak dla ułatwienia Ci nawigacji po blogach, pogrupowałam je w kilka mniejszych kategorii:

 • Kobiece blogi finansowe. Tutaj trafiły blogi ogólnotematyczne związane z finansami. Znajdziesz wśród nich i blogi traktujące o finansach osobistych, i takie, które podpowiadają, jak ogarnąć finanse firm i jednoosobowych działalności gospodarczych. Trafiły tu także blogi o edukacji finansowej dzieci i młodzieży, o wychodzeniu z długów oraz zahaczające o tematykę psychologii pieniądza.
 • Kobiece blogi o oszczędzaniu. Znajdziesz tu blogi finansowe, na których głównie publikowane są porady o oszczędzaniu, kontrolowaniu wydatków, prowadzeniu domowego budżetu.
 • Kobiece blogi o inwestowaniu. Blogi finansowe poświęcone kwestiom inwestowania na różnych płaszczyznach: w papiery wartościowe, kruszce, waluty, nieruchomości. Wszak na giełdzie inwestowanie się nie kończy 😉
 • Kobiece blogi o budowaniu marki, promocji i marketingu własnego biznesu – czyli blogi z pogranicza biznesu i kreowania marki oraz coachingu biznesu.
 • Kobiece blogi biznesowe – samo mięso o rozwijaniu własnych biznesów, czy to online (kursy online, e-commerce itp.), czy też stacjonarnie.

Każdy blog opatrzony jest ode mnie słowem komentarza, na czym się koncentruje, jakie treści głównie na nim znajdziesz, do kogo jest kierowany. Pozwoliłam sobie także zacytować autorki blogów, dzięki czemu znajdziesz przy każdym blogu coś a’la motto autorki.

Zapraszam do przeglądania zestawienia! Życzę miłej lektury, zaopatrz się w dobre ciacho, gorącą kawkę (herbata czy kakao tudzież lampka wina naturalnie też mogą być!) i odkrywaj nowe, kobiece miejsca w sieci.

Blogi finansowe i biznesowe prowadzone przez kobiety - zestawienie 33 wartościowych blogów!
Kobiece blogi finansowe i biznesowe – zestawienie 33 blogów

Kobiece blogi finansowe

Finanse od kuchni – finanseodkuchni.pl

Nazywam się Kasia Iwanoska i jestem strategiem zysku. A to oznacza, że na co dzień zajmuję się zarabianiem pieniędzy z głową… i uśmiechem. Dla siebie i dla innych. Buduję dochodowe biznesy i kariery.

Finanse od kuchni - logo - blogi finansowe

Na blogu Kasi znajdziesz nie tylko podpowiedzi dotyczące ogarniania domowego budżetu, ale przede wszystkim poradniki dotyczące drugiej względem oszczędzania strony medalu: czyli co robić, by zarabiać więcej. Bo samo oszczędzanie nie wystarczy, by być kobietą bezpieczną i niezależną finansowo 🙂

Od pewnego czasu Kasia prowadzi także swój podcast Zrób Swój Ruch, w ramach którego przeprowadza wywiady z inspirującymi osobami (nie tylko kobietami), które wzięły sprawy w swoje ręce i postanowiły i realizować się zawodowo, i przy tym bardzo dobrze zarabiać.

Z bloga Kasi pobierzesz także solidny pakiet narzędzi pomocnych w zarządzaniu finansami osobistymi.

Prosto o finansach – prostoofinansach.wordpress.com

Dużo się ostatnio słyszy, że Polacy nie rozumieją ekonomii. Wcale się nie dziwię, polska szkoła niewiele na ten temat mówi. A media piszą językiem, który niekoniecznie każdy musi rozumieć. Stąd mój pomysł, żeby pisać prosto o finansach.

Czy o zagadnieniach gospodarczych można pisać prostym językiem? Ula Różycka, autorka bloga Prosto o finansach, udowadnia, że tak. Jeśli więc chcesz przebrnąć przez zawiłości różnych zagadnień podatkowych, dowiedzieć się, jaka jest różnica między przychodem a dochodem, czy też jak złożyć różne wnioski do ZUS – to dobre miejsce. Ten blog finansowy to źródło rzetelnej wiedzy ekonomicznej, którą przyswoisz bez bólu głowy.

Wyjaśniam finanse – wyjasniamfinanse.pl

Tu Izabela Czaplewska – pomogę Ci ogarnąć finanse firmowe i zrozumieć podstawy księgowości.

Logo bloga Wyjaśniam Finanse - kobiece blogi finansowe

Czy rachunkowość i księgowość muszą być nudne? Jeśli twierdzisz, że tak, to marszem udaj się na blog Izy.

Księgowość firmowa nie była dotąd w polskim internecie przybliżana w tak przyjazny i obrazowy sposób. Nie bez powodu piszę “obrazowy”. Iza tworzy piękne inforgrafiki i instakaruzele, za pomocą których nawet najnudniejsze zagadnienie księgowe nabiera kolorów i wzbudza zainteresowanie!

Na dokładkę na blogu Izy znajdziesz kompendium wiedzy o działalności nierejstrowanej – o czym musisz pamiętać, by prowadzić ją bez stresu, w legalny sposób. Zajrzyj koniecznie!

Kobieta i pieniądze – kobietaipieniadze.pl

Mam w sobie silną motywację do przebudzenia Polek i przekonania ich, że jeśli nauczą się chociaż na podstawowym poziomie finansów osobistych, to ich życie będzie dostatniejsze, szczęśliwsze, zdrowsze i dłuższe.

Blogi finansowe: Kobieta i pieniądze

Kobieta i pieniądze to blog prowadzony przez Dominikę Nawrocką. A tak właściwie to cała machina edukacji finansowej kobiet, która za tym blogiem stoi.

Dominika stworzyła ogólnopolską organizacja edukacji finansowej dla kobiet. W jej ramach w całej Polsce tworzone są Kluby Kobieta i Pieniądze. Dominika prowadzi w ramach swojej inicjatywy także wydawnictwo (jest autorką m.in. książek “Kobieta i pieniądze” oraz “Ekspertka”), oferuje edukacyjne produkty cyfrowe, szkolenia stacjonarne i online oraz konsultacje.

Kto wie, może spotkasz ją w swoim mieście podczas edukacyjnych, finansowych prelekcji? 😉 Zajrzyj do kalendarza Dominiki!

Jestem bogata – jestembogata.pl

Pomożemy Ci odkryć Twoją własną drogę do większych pieniędzy i podążać nią w zgodzie z tym, co dla Ciebie ważne, w oparciu o to, co możesz, chcesz i potrafisz. Bez wyrzutów sumienia i wstydu, że coś powinnaś, czy musisz.

Logo Jestem Bogata

Jestem Bogata to blog prowadzony w duecie przez Ewę Tyrali i Izę Kaźmierczak. Autorki przekonują, że nie ma czegoś takiego, jak uniwersalna droga do zarabiania pieniędzy. Każda z nas jest inna, tak samo więc sposoby pomnażania bogactwa są różne. Sukces opiera się na znalezieniu najlepszej dla nas drogi.

Ewa i Iza łączą w swoich materiałach wiedzę ekonomiczną, własne doświadczenia i unikatowe narzędzia inspirowane Porozumieniem bez Przemocy (NVC). Pomogą dotrzeć tam, gdzie potrzebujesz – na Twoich zasadach i zgodnie z Twoimi wartościami. Z bloga po zapisaniu się na newsletter można pobrać za darmo tzw. Mapę Finansowych Mocy.

Na stronie znajdziesz także płatne narzędzia – kurs online, ebooki, finansowe konsultacje.

Banknotka – banknotka.pl

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz interesować się swoimi finansami, czy już trochę orientujesz się w tym temacie i potrzebujesz:

– nauczyć się, jak lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi
– poprawić swoją sytuację finansową
– motywacji i wsparcia w tym zakresie
zapraszam Cię do czytania mojego bloga!

Monika, blogująca pod pseudonimem Banknotka, jest samoukiem. Przyznaje, że kiedyś nie interesowała się zbytnio finansami. Aż do momentu, gdy awaria samochodu uświadomiła jej pustkę na koncie i skłoniła do zaciągnięcia pożyczki na naprawę. To był przełomowy moment.

Monika ma za sobą gorsze i lepsze chwile w drodze do finansowego porządku. Na blogu dzieli się głównie swoimi doświadczeniami, publikuje też finansowe podsumowania miesiąca, które – jak wierzy – nie tylko dla niej będą motywacją do dbania o swoje finanse.

Zadbana finansowo – zadbanafinansowo.pl

Pomagam kobietom generować coraz wyższe dochody bez poczucia wstydu.

Logo bloga Zadbana Finansowo

Słyszałaś o czymś takim, jak finansowe archetypy? Czy wiesz, jakie masz finansowe talenty? Chcesz je poznać? Uda Ci się dzięki Justynie Kwiatkowskiej z bloga Zadbana Finansowo. Zaoferuje Ci ona udział w bezpłatnym teście archetypów finansowych według metody Sacred Money Archetypes®, dzięki czemu lepiej poznasz swoją osobowość i wartości w kontekście zarządzania finansami.

Poza tym, na blogu znajdziesz sporo artykułów z pogranicza psychologii i finansów. Dowiesz się z nich m.in., dlaczego afirmacje dotyczące pieniądzy i bogactwa nie działają.

Rodzina na kredyt – rodzinanakredyt.pl

Blog, który daje nadzieję na lepsze życie!

Agnieszka Dawidowicz jest pedagogiem, nauczycielką, a prywatnie mamą 2 dzieci. Na blogu opowiada m.in. o swoich zmaganiach o lepsze jutro dla swojej rodziny i życiu, w którym uwalnia się od długów.

Autorka z determinacją dąży do finansowej niezależności. Stworzyła dwa ebooki, które są wsparciem dla kobiet w podobnej sytuacji, co ona: “Inwestycja w lepsze życie” oraz “Pomimo wszystko”.

Aga jest doskonałym przykładem osoby, która po przebrnięciu przez ciężki okres nie tylko potrafi powstać i otrzepać kolana, ale i wstaje silniejsza. Naprawdę warto do niej zajrzeć!

Pieniądz jest kobietą – pieniadzjestkobieta.pl

Na blogu przedstawiam kobiecy punkt widzenia na finanse, karierę i rozwój osobisty. 

Blog finansowy Pieniądz jest Kobietą - logo

Co znajdziemy na blogu prowadzonym przez Dianę Litwin-Dolezińską? Łatwiej byłoby odpowiedzieć, czego tam nie znajdziemy!

Mamy do dyspozycji pełne spektrum artykułów o finansach osobistych, począwszy od oszczędzania i domowego budżetu, przez zarabianie, dorabianie do pensji, ubezpieczenia, tworzenie finansowego zabezpieczenia na emeryturę, aż po inwestowanie – polecam świetny cykl o funduszach inwestycyjnych.

A na dokładkę posłuchać można podcastu finansowego i zakupić ebooki rozszerzające zagadnienia omawiane na blogu.

Kobiece blogi finansowe o oszczędzaniu

Oszczędnicka – oszczednicka.pl

Jako rodzina Oszczędnickich staramy się żyć oszczędnie, jednocześnie nie oszczędzając na rzeczach dla nas najważniejszych.

Blog o oszczędzaniu Oszczędnicka - logo - kobiece blogi finansowe

Alicja Zalewska-Choma, czyli tytułowa Oszczędnicka, prowadzi bardzo rodzinny, ciepły blog o finansach. Na jego łamach dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi finansów rodzinnych i sprawdzonymi sposobami na ogarnięcie budżetu domowego.

ALicja regularnie publikuje nie tylko własne comiesięczne wydatki, ale także prezentuje budżety czytelniczek. Cykl ten cieszy się sporym zainteresowaniem i nieraz wzbudza bardzo żywe emocje. Alicja jest też autorką praktycznego zeszytu ćwiczeń “Finanse domowe krok po kroku”, a także udostępnia darmowy ebook z przepisami na tanie obiady. Ostatnio wystartowała również z własnym podcastem – warto dodać do obserwowanych (czy raczej – słuchanych 😉 ).

Oszczędna Polka – oszczednapolka.pl

Mam ambicję:

– pokazać Ci, że oszczędzanie jest łatwe
– propagować ideę mądrego oszczędzania i tym samym pokazać Ci, że nie trzeba sobie wszystkiego odmawiać, by móc oszczędzać pieniądze
– udowodnić, że oszczędzać może każdy i to niezależnie od osiąganych dochodów

Oszczędna Polska - logo bloga

Milena, która pisze blog finansowy Oszczędna Polka, ma 3 pasje: finanse, fotografię i podróże. I to widać, bo spójnie je łączy na blogu – to jeden z ładniejszych blogów finansowych w polskiej blogosferze, bogato ilustrowany zdjęciami Mileny.

Autorka koncentruje się głównie na tematach związanych z oszczędzaniem i racjonalnym wydawaniem pieniędzy. Jednak na blogu znaleźć możemy też wpisy wykraczające poza te ramy, w których Milena tłumaczy np. różne definicje ekonomiczne, przykładowo czym jest podatek inflacyjny. Blog wartościowy i miły dla oka.

Oszczędzanie na przyszłość – oszczedzanienaprzyszlosc.pl

Jak zarządzać własnymi finansami, aby w końcu zacząć oszczędzać i mieć pieniądze. Proste sposoby na zrobienie czegoś z tego, co mamy do dyspozycji.

Oszczędzanie na przyszłość - logo bloga - blogi finansowe prowadzone przez kobiety

Joanna Postupalska-Bożek z bloga Oszczędzanie na przyszłość zdradza swoje sposoby na efektywne budowanie swojej przyszłości finansowej. Jak strategicznie podejść do oszczędzania na emeryturę? Jak zabrać się do oszczędzania na przyszłość dzieci? W co długofalowo warto inwestować? Artykuły są bardzo różnorodne tematycznie.

Mama Dusigrosz – mamadusigrosz.pl

Uczę nasze dzieci odważnie patrzeć w przyszłość, mądrze wydawać pieniądze i dbać o wartości, które są ważne w życiu.

Blogi finansowe - Mama Dusigrosz logo

Edukacja finansowa dzieci i młodzieży to temat, który mocno kuleje w polskim szkolnictwie. Rodzice, którym zależy na kształceniu ekonomicznym własnych dzieci, muszą sami zadbać o ten aspekt edukacji. I w tym pomoże im skutecznie blog Mama Dusigrosz Magdaleny Buczkowskiej.

Na blogu Mama Dusigrosz publikowane są metody pokazujące, jak poprzez dawanie osobistego przykładu uczyć dzieci mądrze zarządzać pieniędzmi, jak robić to przez zabawę i poprzez wspólnie, rodzinnie spędzony czas. Lektura obowiązkowa dla każdego świadomego rodzica. Tym bardziej, że blogi finansowe specjalizujące się w tej niszy nie są liczne.

Kobiece oszczędzanie – kobieceoszczedzanie.pl

Babskie wydatki z głową!

Logo bloga Kobiece oszczędzanie - blogi finansowe autorstwa kobiet

Blog Kobiece Oszczędzanie dla wielu osób może okazać się nietypowy. Jego autorka, Anna Miłek-Mandziej, jest bowiem pośredniczką finansową, z czym wcale się nie kryje. Stawia sprawę jasno: to, że ktoś para się zawodowo takim zajęciem, wcale nie znaczy, że nie może dawać trafnych i wartościowych, obiektywnych rad. A na blogu jest ich bez liku. Polecam zwłaszcza artykuły dotyczące finansowego przygotowania / oszczędzania na zakup mieszkania czy domu i związanych z tym formalności. Autorka chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, a opiekę nad finansami drugiej osoby traktuje jak powołanie.

Stabilna finansowo – stabilnafinansowo.pl

Pokażę Ci, że oszczędzanie to fajny styl życia, dzięki któremu poprawisz stan swoich finansów i zwiększysz swoją stabilizację finansową.

Stabilna finansowo - logo - blogi finansowe tworzone przez kobiety

Blog Magdaleny Stabilna Finansowo to młode miejsce w finansowej blogosferze – pojawił się w maju 2020. Jak przekonuje autorka, jest finansistką z wykształcenia i miłośniczką rozwoju osobistego. Wpisów na blogu póki co jest kilka, wydaje się, że blog zalicza przestój – niemniej postanowiłam wciągnąć go do zestawienia. Kto wie, może zmobilizuje to autorkę do publikacji nowych treści? 🙂

Kobiece blogi finansowe o inwestowaniu

Kobieta Inwestuje – kobietainwestuje.pl

Uważam, że własne inwestycje mogą pomóc kobiecie nabrać pewności w patrzeniu w przyszłość, dadzą poczucie bezpieczeństwa jej samej i dzieciom.

Logo Kobieta Inwestuje - blogi finansowe dla kobiet

Kobiece blogi finansowe obracające się wokół tematu inwestowania cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Widać to choćby po popularności bloga Kobieta Inwestuje dr Anny Smolińskiej.

Anna prócz bloga także ma zbudowaną sporą społeczność wokół swojego profilu w serwisie Instagram, gdzie chętnie udziela porad na żywo i organizuje merytoryczne live’y, do których zaprasza różne specjalistki z obszaru biznesu i inwestowania. Skoro już masz się uczyć inwestowania, to dobrze byłoby od najlepszych i praktyków, prawda? 😉 Jeśli się zgadzasz, to odwiedź platformy Anny koniecznie.

A na blogu czeka na Ciebie także dostęp do płatnych treści, w tym do jej książki “Kobieta inwestuje. Twoja droga do niezależności finansowej” (w formie ebooków i w wersji drukowanej) oraz finansowych kursów online.

Anna Bednarczyk – annabednarczyk.pl

Przekazuję swoje doświadczenia i wskazówki, co należy robić, aby Twoje pieniądze były „w pracy na pełen etat, a nie na wakacjach”.

Rozważasz wzbogacenie swojego portfela oszczędnościowo-inwestycyjnego o kruszce, np. złoto? Zastanawiasz się, jak maksymalizować zyski, adekwatnie minimalizując także ryzyko? Sprawdź w takim razie blog finansowy Anny Bednarczyk, która od 16 lat pomaga ludziom w mądry sposób inwestować pieniądze. Jeśli zapiszesz się do jej newslettera, na start w prezencie otrzymasz darmowego ebooka z poradami, w jaki sposób inwestować pieniądze – Anna przybliży Ci 9 sposobów.

Kobieca Strona Inwestowania – kobiecastronainwestowania.pl

Inwestuj w nieruchomości PROFESJONALNIE

Kobieca Strona Inwestowania logo

Jeśli interesuje Ciebie tematyka inwestowania w nieruchomości, trafiłaś pod dobry adres. Blog prowadzony jest przez parę ekspertek w tym temacie:

 • Martę Baczewską-Golik – agentkę nieruchomości z bogatym (dosłownie 🙂 doświadczeniu i autorkę podcastu Ruszamy Nieruchomości,
 • Martę Smith – właścicielkę sieci hoteli w Walii, której w ciągu 5 lat udało się zbudować portfel nieruchomości składający się z 20 domów na wynajem długoterminowy w UK oraz kilkunastu domów i mieszkań na najem krótkoterminowy w podnajmie.

Ja jestem pod wrażeniem dokonań autorek bloga i zapewniam Was, że znajdziecie na jego łamach wartościowe treści związane z tematyką zakupu nieruchomości. Dwie Marty dzielą się praktycznymi wskazówkami (np. co sprawdzić w księgach wieczystych przed zakupem nieruchomości), a także otwarcie wskazują na własne błędy, które zdarzało się im popełnić – tak, byś Ty jako ich czytelniczka mogła tych błędów uniknąć.

Marta Duda – martaduda.com

Pomagam przedsiębiorcom i osobom indywidualnym w uzyskaniu wolności finansowej poprzez edukację w zakresie inwestowania w nieruchomości.

Logo bloga Marta Duda

To drugi kobiecy blog finansowy w moim zestawieniu, który koncentruje się na temacie inwestowania w nieruchomości. I kolejny raz mamy do czynienia z Martą. Widocznie panie o tym imieniu szczególnie upodobały sobie tę tematykę, hihi 😉

Do rzeczy: Marta Duda od ponad 5 lat profesjonalnie zajmuje się kupnem nieruchomości. Od 2014 roku pomaga Polakom w UK w szukaniu rentownych inwestycji i doprowadzaniu do zawarcia transakcji.

Chętnie dzieli się wiedzą z tego zakresu nie tylko na blogu, ale też poza nim. Dotychczas przeprowadziła 200 wykładów, prezentacji, szkoleń i warsztatów z inwestowania w nieruchomości. To robi DUŻE wrażenie, dlatego nie wahaj się, czy do niej zajrzeć, jeśli ten obszar inwestycyjny szczególnie Cię interesuje.

Ciekawostka: Marta jest organizatorką konferencji online zaplanowanej na 28-29 listopada 2020. Jest to konferencja kobiet inwestorek, wystąpi na niej z prelekcją m.in. dr Anna Smolińska. Leć na bloga poznać szczegóły, bo takiego wydarzenia w polskiej sieci jeszcze nie było 🙂

OK, blogi finansowe za nami. Pora przejść do blogów wspierających kobiece biznesy. Oto i one:

Kobiece blogi o budowaniu marki, promocji i marketingu własnego biznesu

Kobieca strona biznesu – kobiecastronabiznesu.com

Zbuduj markę, z której będziesz dumna. Rozwijaj swój biznes online strategicznie i… z łatwością. Jeśli chcesz zachwycać swoją marką, ogarnąć wreszcie strategię promocji i po prostu skutecznie działać – jesteś w dobrym miejscu.

Logo Kobieca Strona Biznesu

Karolina Kołodziejczyk zajmuje się budowaniem oraz rozwijaniem kobiecych marek. Jest nie tylko specjalistką od marketingu online i kreowania marki. Pomoże Ci również zaprojektować stronę internetową, z którą zrealizujesz założone cele, a także podda merytorycznemu, krytycznemu audytowi stronę, którą już posiadasz.

Karolina bardzo aktywnie udziela się w social mediach, spotkasz ją i na Instagramie (polecam czwartkowe live’y!) i na Facebooku. Ostatnio utworzyła tam grupę Budujemy kobiece marki, którą bardzo Ci polecam. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć budowanie swojej marki, to u Karoliny znajdziesz fachowe wsparcie.

Joanna Ceplin – joannaceplin.pl

Nazywam się Joanna Ceplin i pomagam przedsiębiorczym osobom w skutecznej komunikacji online.

Logo Joanna Ceplin

Czy można nie znać Joanny Ceplin? Tryskającej energią i wiecznie uśmiechniętej specjalistki od wykorzystania mediów społecznościowych w budowaniu biznesów online? No nie da się! 😉

Dzięki Joannie dowiesz się, jak przez social media zdobywać zaufanie klientów, skalować i automatyzować działania, tak by znaleźć czas i skupienie na budowaniu profesjonalnego wizerunku. Pomogą Ci w tym materiały i narzędzia – bezpłatne i płatne – którymi Joanna dzieli się na swoim blogu. A dodatkowe tips & tricks zgłębisz dzięki prowadzonemu przez nią podcastowi.

Hakerki sukcesu – martakrasnodebska.pl

Blog dla kobiet z pasją, które łamią kod codzienności

Hakerki sukcesu - logo - strategia biznesu online

Jeśli uważnie śledzisz kobiecą blogosferę (i chodzi mi tu nie tylko o blogi finansowe i biznesowe), to pewnie niejednokrotnie spotkałaś się z nazwiskiem Marta Krasnodębska.

I nie bez powodu – to jedna z pierwszych (o ile nie pierwsza) “matek” kobiecych sukcesów w internecie. Jest strategiem marki i biznesu, od wielu lat wspiera swoimi kursami i szkoleniami kobiety w budowaniu biznesów online.

Mimo to nie osiadła na laurach, nie zwalnia tempa, dalej edukuje i np. ostatnio wydała dwie książki traktujące o brand storytellingu. Warto przyjrzeć się im bliżej.

Life Geek – lifegeek.pl

Wspieram zdeterminowanych marzycieli – soloprenerów, twórców i pracowników wiedzy w odnalezieniu prostych strategii i sprawdzonych technologii, dzięki którym mogą zadbać o siebie i swój biznes.

Przyznam, że to jeden z moich ulubionych blogów w tym zestawieniu. Być może dlatego, że sama bardzo interesuję się różnymi ułatwiaczami życia i nowinkami technologicznymi, a o tym Natalia Dołżycka z bloga Life Geek mogłaby rozprawiać godzinami (co czasem przekłada się na przedłużające się webinary, które prowadzi, hehe).

Nie znajdziesz jednak na blogu Natalii lania wody! Prezentuje tylko sprawdzone metody (o, zrymowało się!) na to, jak automatyzować i upraszczać biznesy z wykorzystaniem nowych technologii. Natalia to digital marketerka, edukatorka, założycielka (nie bójmy się tego napisać) najpoczytniejszego bloga o lifehackingu w Polsce – koniecznie poczytaj, ułatw sobie życie i do tego zapewnij sobie dawkę fajnego humoru.

Anna Kupisz-Cichosz – annakupisz.pl

Pomogę Ci zarabiać porządne pieniądze w twoim biznesie!

Anna Kupisz-Cichosz logo

Anna jest przedsiębiorczynią i biznesową strateżką finansową. Na swoim blogu przekonuje, że biznes to nie walka o przetrwanie, tylko szansa na prawdziwe, spełnione życie!

Kto miał okazję uczestniczyć w live’ach Anny ten wie, z jaką pasją i energią potrafi ona opowiadać o różnych aspektach prowadzenia biznesu, np. jak zdobyć i utrzymać klienta czy promować i sprzedawać swoje produkty i usługi.

Jest też m.in. autorką poradnika Własna firma dla Pań.

Ty i biznes – tyibiznes.com.pl

Jestem Beata i zapraszam Cię do rozwoju osobistego oraz wiedzy z zakresu marketingu i przedsiębiorczości.

Ty i biznes - kobiece blogi biznesowe

To dość nietypowy blog, ponieważ jego autorka – Beata Tomaszek, specjalistka od content marketingu – postanowiła promować inne kobiety biznesu, po to, by inspirować je do dalszego rozwoju.

Dlatego na blogu Beaty znajdziesz bardzo dużo wywiadów z przedsiębiorczymi kobietami. Prócz tego ciekawym urozmaiceniem są kalendaria różnych prelekcji, warsztatów, targów i innych wartościowych wydarzeń, dzięki którym nawiążesz ciekawe, biznesowe kontakty.

Strefa Kobiet Biznesu – strefakobietbiznesu.pl

Tworzymy kobiece eventy oraz internetową telewizję dla przedsiębiorczych kobiet.

Strefa kobiet biznesu - logo bloga biznesowego dla kobiet

Blog Joanny Suchockiej można porównać do zbioru biznesowych inspiracji podanych w bardzo subtelny sposób. Każdy wpis zaczyna się złotą myślą, wokół której koncentruje się dany artykuł.

Joanna od od 5 lat pomaga kobietom szukać kreatywnych dróg i możliwości na rozwój w prowadzonych przez nie biznesach. Prócz darmowych treści na blogu oferuje także m.in. płatne konsultacje, np. 4 tygodniowe doradztwo na indywidualną kreację biznesu.

Kobiece blogi biznesowe

Magdalena Pawłowska Kursy Online – magdalenap.com

Pomagam ekspertom stworzyć kursy online i zbudować stabilny biznes w oparciu o ich sprzedaż.

Magdalena Pawłowska - logo

Interesuje Cię e-learning i chcesz zarabiać w internecie dzięki sprzedaży produktów cyfrowych? Marzy Ci się własny biznes online oparty na sprzedaży eksperckich kursów?

W takim razie na Twojej liście miejsc obowiązkowych do odwiedzenia nie może zabraknąć strony Magdaleny Pawłowskiej, twórczyni największego w Polsce biznesowego szkolenia o kursach online, tzw. “Kampanii WOW” i autorki bestsellerowego poradnika “Jedna kampania do wolności”.

Jak tworzyć kursy online dowiesz się nie tylko z bloga Magdaleny, ale także z jej grupy wsparcia na Facebooku czy poprzez uczestnictwo w szkoleniach z zakresu tworzenia i prowadzenia kursów, które regularnie organizuje. Magda poprowadzi Cię krok po kroku po całym procesie.

To się opłaca! – tosieoplaca.pl

To się opłaca to blog dla osób przedsiębiorczych, które biorą sprawy w swoje ręce.

Logo To się opłaca - kobiece blogi biznesowe

Chcesz spróbować swoich sił jako freelancerka? Chcesz zacząć realizować marzenia i zarabiać bez wychodzenia z domu? A może marzy Ci się własny sklep internetowy? Do każdego z tych pytań znajdziesz praktyczne wskazówki poparte doświadczeniem u Agnieszki Skupieńskiej z bloga To się opłaca! (kiedyś prowadzonego pod nazwą Biznesowe Info).

Agnieszka zaczynała jako freelancerka, aktualnie prężnie działa w branży e-commerce. Wszystko, co znajdziesz na jej blogu, jest poparte jej własnym doświadczeniem. W dodatku Agnieszka dzieli się tą wiedzą za darmo za pomocą m.in. artykułów typu case study!

Ale i jej płatne kursy czy ebooki są naprawdę warte zakupu. Dużo mięsa, dużo praktyki, zero wodolejstwa, marketingowej ściemy i nadęcia – to wszystko znajdziesz u Agnieszki. To jedna z moich ulubionych biznesowych autorek (brzmi jak wyznanie miłosne 😀 ), którą obserwuję w zasadzie od początku jej działalności. Niezmiennie jestem pod wrażeniem tego, co i jak robi.

Po sukces na szpilkach – posukcesnaszpilkach.pl

Podpowiadam kobietom, jak wyznaczać i realizować swoje cele, rozwijać własny biznes i krok po kroku organizować i ulepszać swoje życie.

Po sukces na szpilkach

Kasia Głąb prowadzi blog biznesowy Po sukces na szpilkach od bardzo, bardzo dawna, bo od 2013 roku. To jeden ze starszych blogów tego typu w polskiej blogosferze.

I choćby z tego względu warto doń zajrzeć, bo widać, jak Kasia niesamowicie się przez te wszystkie lata rozwinęła. No a poza tym masz multum artykułów do nadrobienia, jeśli wcześniej nie śledziłaś poczynań Kasi 😉

Kasia to trenerka i konsultantka kobiet chcących promować swój biznes online, autorka ebooków i kursów dla przedsiębiorczych kobiet. Z jej pomocą na pewno zaplanujesz działania wspierające Twój biznes i wyznaczysz adekwatną strategię działania. Odwiedź Kasię 🙂

Kasia Pszonicka – kasiapszonicka.pl

Uczę, jak porządnie zaplanować start z własnym biznesem.

Kasia Pszonicka

Pamiętam czasy, gdy Kasia Pszonicka, z wykształcenia prawniczka, zaczynała swoją przygodę w blogosferze pod marką The Owner & co. Oj, dawno to było 😉 Poznajcie więc kolejną weterankę biznesowej blogosfery.

Kasia mieszka w Abu Dhabi i stamtąd prowadzi swoją działalność. Jej flagowym blogowym produktem jest kurs “Strategiczny start”, a także wyczerpujące materiały edukacyjne poświęcone działalności nierejestrowanej.

Ostatnio coś na blogu Kasi mniej, ale liczę, że znów znajdzie czas do jego regularnego pisania.

Kobieca Firma – kobiecafirma.pl

Blog dla przedsiębiorczych kobiet, które pragną otworzyć i prowadzić dochodowy i satysfakcjonujący biznes.

Logo bloga Kobieca Firma - blogi biznesowe dla kobiet

Oto i kolejna Kasia w zestawieniu! Katarzyna Madej zdecydowała się pisać blog o dobrym biznesie i spełnionym życiu. Jak sama pisze, po 12 latach etatu, którego miała serdecznie dość, zaryzykowała i założyła swoją wymarzoną firmę. I nie żałuje tego kroku. Czym się zajmuje? Łączy usługi biura księgowo-podatkowego z usługami szkoleniowymi i konsultacjami biznesowymi kierowanymi wyłącznie do kobiet.

Blog jest kompendium praktycznej wiedzy związanej z prowadzeniem jednoosobowej firmy, rozwojem osobistym i codziennym kobiecym życiem. Wszystkie treści autorka opiera na własnych doświadczeniach, zero teoretyzowania!

Autorka udostępnia na blogu darmowy ebook zawierający ćwiczenia pt. “Odkrywam swoje mocne strony!”. Dzięki niemu zobaczysz, jak pokierować swoim rozwojem zawodowym i osobistym w zgodzie ze sobą i naturalnymi predyspozycjami.

Ewelina Mierzwińska – ewelinamierzwinska.pl

Pomagam zapracowanym kobietom w stworzeniu i rozwinięciu biznesu online, opartego na usługach i produktach eksperckich, bez poczucia przytłoczenia i wyrzutów sumienia!

Ewelina Mierzwińska - glog biznesowy - logo

Ewelina jest certyfikowanym coachem i autorką książki “Zacznij od dzisiaj”. Własny biznes prowadzi od przeszło 10 lat.

Na swoim blogu sporo miejsca poświęca m.in. kwestii, jak efektywnie prowadzić biznes, godząc go z rolą matki (sama od kilku lat jest mamą). Prócz bloga Ewelina prowadzi również podcast, w jego archiwum czeka na Ciebie wiele inspirujących wywiadów z praktykami biznesów.

Kobieta Biznes Kuchnia – kobietabizneskuchnia.pl

Blog, gdzie swój przekaz kieruję głównie do kobiet, które szukają swojej mocy, potrzebują wsparcia lub inspiracji, chcą się podzielić swoją historią.

Kobieta Biznes Kuchnia – intrygujący tytuł bloga, nieprawdaż? Dla autorki po prostu te 3 obszary są równie ważne i o każdym z nich chce na swoim blogu pisać. I o kobiecych sprawach, i o doświadczeniach zawodowo-biznesowych i o kuchni – w szerokim znaczeniu, nie tylko jako o pomieszczeniu, które jest sercem domu dozinnego 😉

Blog prowadzi Katarzyna Burchacka-Klimczuk (wow, to już czwarta “biznesowa Kasia” 🙂 ). Zdradza, że jej historia “może brzmieć jak droga od pracownika do przedsiębiorcy, od słabości do siły, od wahania do pewności. Jak droga, która trwa, jest inspirująca i ważna.”

Ciekawostka: blog miał być zamknięty dla grona 80 kobiet, które pracują firmie Katarzyny, ale ostatecznie zdecydowała się go pokazać całemu światu. Doceń, odwiedź, zainspiruj się!

Kobiece blogi finansowe i biznesowe – znasz jeszcze jakieś?

Jestem ciekawa, czy i które blogi z listy znałaś? A które są dla Ciebie odkryciem? Daj znać!

Blogi finansowe i biznesowe prowadzone przez kobiety często nie są kierowane li tylko do kobiet. Mają niejednokrotnie szerokie grono męskich czytelników 🙂 Tym bardziej uważam, że warto je promować. Puść tę listę w obieg, wyślij znajomym na WhatsAppie, opublikuj na Facebooku.

Niech się niesie!

A jeśli znasz jeszcze jakieś kobiece blogi finansowe i biznesowe warte wzmianki, śmiało podpowiedz w komentarzu, pod jakimi adresami ich szukać!

Absolwentka germanistyki oraz informatyki i ekonometrii. Propagatorka idei edukacji finansowej. Pomaga kobietom zdobyć pewność siebie w obchodzeniu się z pieniędzmi, wspiera je w budowaniu własnej stabilności i niezależności finansowej. Autorka poradników "Pieniądze dla Pań" oraz "Kariera dla Pań". Zawodowo związana z branżą IT, gdzie pracowała jako twórczyni stron internetowych, kierowniczka projektów, scrum master i dyrektorka finansowa.

36 komentarzy do “Blogi finansowe i biznesowe prowadzone przez kobiety – zestawienie 33 wartościowych blogów!”

 1. Dlatego tak ważne dla kobiet jest bycie niezależną finansowo. Bo te zmiany najbardziej uderzą w kobiety niezamożne. Bogate sobie poradzą…

  Odpowiedz
  • Tak, to smutna prawda. Tak po prostu działa świat – pieniądze otwierają drzwi, dają wiele możliwości… Nie tylko w tym temacie. Ogółem w Polsce jeśli ktoś chce mieć dostęp do usług medycznych na dobrym poziomie, to musi się liczyć ze sporymi wydatkami, prywatnym leczeniem itd. Po prostu człowiek żyje bezpieczniej i spokojniej, gdy jest niezależny finansowo i ma zbudowaną finansową poduszkę bezpieczeństwa. Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 2. Bardzo podobał mi się artykuł. Nie wiedziałam, że jest aż tyle ciekawych blogów o finansach, w dodatku prowadzonych przez kobiety. Kilka mnie bardzo zainteresowały i będę odwiedzać je na bieżąco. Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Super – o to mi chodziło, by przybliżyć fajne blogi jak największej grupie internautek i internautów – dzisiaj przebić się gdzieś w wynikach wyszukiwania, zwłaszcza gdy prowadzi się młody blog, to nie lada wyzwanie. Ciekawej lektury!

   Odpowiedz
 3. Wow! Dana jestem pod wrażeniem jaka fajna lista Ci wyszła :))) Dziękuję, że umieściłaś mnie w tym zacnym gronie ❤❤❤ przyznam szczerze, że aż 14 (specjalnie policzyłam!) z wypisanych przez Ciebie blogów do tej pory nie znałam. Mam zatem sporo zaległości do nadrobienia. Ale to nic. To tylko pokazuje jak niesztampową listę udało Ci się stworzyć :)))

  Od siebie w komentarzu dopiszę jeszcze jeden kobiecy blog mamonik.pl, prowadzony przez Ulę piszącą m.in o edukacji finansowej dzieci :)))

  Odpowiedz
  • Zachęcam i do czytania, i do komentowania, i do podsyłania tych adresów znajomym 🙂 Trzeba promować wartościowe miejsca. Pozdrawiam serdecznie 🙂

   Odpowiedz
 4. Wow! Dziękuję za uwzględnienie mnie na liście😀.

  Wspaniale jest znaleźć się wśród kobiet, które tworzą blogi finansowe💰
  Kobiety powinny czuć się bezpiecznie finansowo a w dalszej kolejności być niezależne finansowo. Do tego potrzebna jest wiedza o inwestowaniu.

  Odpowiedz
  • Zgadzam się w 100%! Dzisiaj czytałam artykuł na portalu Forsal o tytule “Inflacja boli nas bardziej niż cieszą tańsze kredyty. Lokaty generują straty” – to tylko pokazuje, jak ważna jest dywersyfikacja naszego portfela i wzbogacenie go o część inwestycyjną, jeśli dotychczas koncentrowaliśmy się tylko na oszczędzaniu. Pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 5. “Weteranka biznesowej blogosfery” 🙂 <3 Dziękuję za ujęcie mnie w zestawieniu, mimo że faktycznie w tym roku postów było jak na lekarstwo! Bardzo mi miło 🙂

  Przesyłam słoneczne pozdrowienia z ciepłego kraju i melduję, że właśnie siedzę przy komputerze pracując nad nowymi treściami, które na pewno niedługo pojawią się również na blogu! 🙂

  Odpowiedz
 6. Miło znaleźć się w tak zacnym gronie. Cieszę się dziewczyny, że jesteśmy i dzielimy się naszymi przemyśleniami. Wierzę, że robimy dobrą robotę i pomagamy innym paniom :-).
  Dziękuję Dana, że o mnie pamiętałaś.

  Odpowiedz
 7. To wspaniale, ze tak wiele kobiet pisze dzisiaj o finansach, jeszcze do niedawna ta dziedzina była zarezerwowana dla mężczyzn. Kolejny dowód na to, ze mamy coraz więcej (należnego) nam miejsca w społeczeństwie : ). Dziękuję za ciekawe propozycje, kilka sobie zapisałam. Pozdrawiam serdecznie!

  Odpowiedz
 8. Kilka pozycji z nich znam i regularnie je czytam. Widzę ,że jest tu sporo osób zainteresowanych finansami firm. Jeżeli interesuje Was temat, to może zapoznajcie się z cashdirector.com, pomaga wystawiać faktury, rozliczyć firmę i pomaga w łatwy sposób zarządzać finansami

  Odpowiedz
 9. Blog ten to prawdziwa kopalnia wiedzy dla kobiet zainteresowanych finansami i biznesem. Twoje zestawienie kobiecych blogów finansowych i biznesowych to prawdziwie inspirujące źródło informacji.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz