Młode mamy czeka praca w sektorze IT

A konkretnie na stanowisku testerka oprogramowania. Fundacja Politismos z Wrocławia wystartowała z projektem Mamy dla Was Programy, który skierowany jest do kobiet wychowujących dzieci. Silna motywacja i chęć dokonania zmian w życiu są warunkami kwalifikującymi kandydatki do udziału w tym przedsięwzięciu. Fundacja wspólnie z firmą SMT Software przeprowadzi szkolenia dla grupy 15-stu kobiet z zakresu testowania aplikacji webowych i mobilnych. Szkolenia przyjmą formę wykładów i warsztatów, podczas których zapewniona zostanie opieka nad dziećmi uczestniczek programu. Na najlepsze młode matki czeka zatrudnienie. Co ciekawe, zdobyte wykształcenie nie jest brane pod uwagę – liczą się wyniki uzyskane podczas trwania programu. 

Co w programie – część pierwsza:

 • trwające 4-tygodnie warsztaty logicznego i algorytmicznego myślenia,
 • reguły komunikacji z komputerem,
 • projektowanie i konstruowanie podstawowych aplikacji komputerowych,
 • możliwość skorzystania z konsultacji z języka angielskiego,
 • szkolenia interpersonalne,
 • opieka nad dziećmi w czasie trwania szkoleń.

Zajęcia poprowadzą wykładowcy Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniki Wrocławskiej.
Część pierwsza zakończona zostanie egzaminem, a mamy, które najlepiej na nim wypadną, przejdą do części drugiej, organizowanej przez SMT Software. Składać się na nią będą dwutygodniowe, praktyczne warsztaty z obszaru testowania aplikacji webowych i mobilnych. Oczywiście, tutaj też dzieci uczestniczek zostaną otoczone troskliwą opieką organizatorów; najlepsze panie czeka zatrudnienie.

Osoby zainteresowane udziałem w programie proszone są o kontakt mailowy: kontakt@politismos.pl

Projekt wydaje mi się bardzo ciekawy i gdyby nie to, że nie jestem młodą matką 😉 to kto wie, pewnie bym się pokusiła o uczestnictwo. Na pewno jest to szansa na zaczepienie się w branży informatycznej dla tych osób, które dotychczas były z komputerami na bakier – profil wykształcenia nie jest uwzględniany podczas rekrutacji. Warto się przeprosić ze swoim sprzętem komputerowym, ponieważ rynek IT jest obecnie najbardziej dynamicznie się rozwijającą branżą. No i zarobki też nie byle jakie, rzekłabym, nadzwyczaj atrakcyjne 🙂 daj sobie szansę i spróbuj swych sił w branży informatycznej!

Podobał Ci się ten wpis? Uważasz go za przydatny? Chcesz mnie wesprzeć?
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi!
Nieco niżej znajdziesz przyciski do udostępniania artykułu w różnych serwisach internetowych. Dla Ciebie to jeden klik, który trwa chwilę, a dla mnie szansa na dotarcie z wartościowymi treściami do nowych odbiorców 🙂 DZIĘKUJĘ!

Zapraszam Cię też do polubienia bloga Kobiece Finanse na Facebooku oraz śledzenia go na Twitterze lub obserwowania na Instagramie. Jestem również obecna na platformie Pinterest.

Najbardziej zachęcam jednak do zapisania się na mój newsletter. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco z nowymi wpisami, ciekawostkami, wartymi odnotowania wydarzeniami i poradami 🙂

Absolwentka germanistyki oraz informatyki i ekonometrii. Propagatorka idei edukacji finansowej. Pomaga kobietom zdobyć pewność siebie w obchodzeniu się z pieniędzmi, wspiera je w budowaniu własnej stabilności i niezależności finansowej. Autorka poradników "Pieniądze dla Pań" oraz "Kariera dla Pań". Zawodowo związana z branżą IT, gdzie pracowała jako twórczyni stron internetowych, kierowniczka projektów, scrum master i dyrektorka finansowa.

4 komentarze do “Młode mamy czeka praca w sektorze IT”

 1. Bardzo ciekawy program – i tym bardziej mi sie podoba, bo dotyczy branzy IT, do ktorej bez odpowiedniego wyksztalcenia wyjatkowo trudno sie dostac. Dodatkowo, SMT Software to jeden z lepszych pracodawcow w kraju, tam praktycznie rzecz biorac pracuja sami fachowcy. Rowniez zaluje, ze nie jestem mloda mama, jednak ciekawa jestem, czy stara mame rowniez przyjma – moze w jakiejs dalszej pryzszlosci.

  Odpowiedz
  • Hej Liliana, dziękuję za komentarz 🙂 myślę że pojęcie “młoda” czy “stara” mama można traktować tu umownie – “młoda” w tym sensie, że z małym dzieckiem 🙂 na pewno więcej zależy od chęci i determinacji, niż od wpisu w metryce. Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 2. Pomysł wygląda świetnie, szczególnie że po pracodawca dostanie grupę dobrze zmotywowanych i wyszkolonych pracowników. Świetna inicjatywa, być może znane są efekty?
  P.S.Dla wszystkich Mam i nie tylko, przed wysłaniem CV warto przetestować jak CV widziane jest przez parser.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz