Młode mamy czeka praca w sektorze IT

Młode mamy czeka praca w sektorze IT

A konkretnie na stanowisku testerka oprogramowania. Fundacja Politismos z Wrocławia wystartowała z projektem Mamy dla Was Programy, który skierowany jest do kobiet wychowujących dzieci. Silna motywacja i chęć dokonania zmian w życiu są warunkami kwalifikującymi kandydatki do udziału w tym przedsięwzięciu. Fundacja wspólnie z firmą SMT Software przeprowadzi szkolenia dla grupy 15-stu kobiet z zakresu testowania aplikacji webowych i mobilnych. Szkolenia przyjmą formę wykładów i warsztatów, podczas których zapewniona zostanie opieka nad dziećmi uczestniczek programu. Na najlepsze młode matki czeka zatrudnienie. Co ciekawe, zdobyte wykształcenie nie jest brane pod uwagę – liczą się wyniki uzyskane podczas trwania programu. 

Co w programie – część pierwsza:

 • trwające 4-tygodnie warsztaty logicznego i algorytmicznego myślenia,
 • reguły komunikacji z komputerem,
 • projektowanie i konstruowanie podstawowych aplikacji komputerowych,
 • możliwość skorzystania z konsultacji z języka angielskiego,
 • szkolenia interpersonalne,
 • opieka nad dziećmi w czasie trwania szkoleń.

Zajęcia poprowadzą wykładowcy Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniki Wrocławskiej.
Część pierwsza zakończona zostanie egzaminem, a mamy, które najlepiej na nim wypadną, przejdą do części drugiej, organizowanej przez SMT Software. Składać się na nią będą dwutygodniowe, praktyczne warsztaty z obszaru testowania aplikacji webowych i mobilnych. Oczywiście, tutaj też dzieci uczestniczek zostaną otoczone troskliwą opieką organizatorów; najlepsze panie czeka zatrudnienie.

Osoby zainteresowane udziałem w programie proszone są o kontakt mailowy: kontakt@politismos.pl

Projekt wydaje mi się bardzo ciekawy i gdyby nie to, że nie jestem młodą matką 😉 to kto wie, pewnie bym się pokusiła o uczestnictwo. Na pewno jest to szansa na zaczepienie się w branży informatycznej dla tych osób, które dotychczas były z komputerami na bakier – profil wykształcenia nie jest uwzględniany podczas rekrutacji. Warto się przeprosić ze swoim sprzętem komputerowym, ponieważ rynek IT jest obecnie najbardziej dynamicznie się rozwijającą branżą. No i zarobki też nie byle jakie, rzekłabym, nadzwyczaj atrakcyjne 🙂 daj sobie szansę i spróbuj swych sił w branży informatycznej!

Podziel się:

4 komentarze do wpisu „Młode mamy czeka praca w sektorze IT”

 1. Bardzo ciekawy program – i tym bardziej mi sie podoba, bo dotyczy branzy IT, do ktorej bez odpowiedniego wyksztalcenia wyjatkowo trudno sie dostac. Dodatkowo, SMT Software to jeden z lepszych pracodawcow w kraju, tam praktycznie rzecz biorac pracuja sami fachowcy. Rowniez zaluje, ze nie jestem mloda mama, jednak ciekawa jestem, czy stara mame rowniez przyjma – moze w jakiejs dalszej pryzszlosci.

  • Hej Liliana, dziękuję za komentarz 🙂 myślę że pojęcie „młoda” czy „stara” mama można traktować tu umownie – „młoda” w tym sensie, że z małym dzieckiem 🙂 na pewno więcej zależy od chęci i determinacji, niż od wpisu w metryce. Pozdrawiam!

 2. Pomysł wygląda świetnie, szczególnie że po pracodawca dostanie grupę dobrze zmotywowanych i wyszkolonych pracowników. Świetna inicjatywa, być może znane są efekty?
  P.S.Dla wszystkich Mam i nie tylko, przed wysłaniem CV warto przetestować jak CV widziane jest przez parser.

Dodaj komentarz