PMO#1 Wyzwanie Październik Miesiącem Oszczędzania – START!

Czemu akurat październik? Nie mam pojęcia. Faktem jednak jest, że od wielu lat październik jest w Polsce określany mianem miesiąca oszczędzania. To doskonały moment, by na chwilę przystanąć i pochylić się nad stanem swoich finansów osobistych. Jeśli dotychczas decyzję o ogarnięciu domowego budżetu i zaplanowaniu swojej finansowej przyszłości odkładałaś na później, przystąp do zabawy! Wyzwanie Październik Miesiącem Oszczędzania jest dedykowane specjalnie dla kobiet, dlatego w ramach wpisów oznaczonych jako #PMO zwracać się będę konkretnie do Ciebie – Czytelniczko, Kobieto, Mamo, Studentko, Emerytko, Businesswoman… 🙂 Niezależnie od Twojej obecnej sytuacji życiowej i ekonomicznej wierzę, że wskazówki, jakie znajdziesz w ciągu najbliższych 30 dni trwania wyzwania PMO na łamach bloga Kobiece Finanse, są uniwersalne i ułatwią Ci codzienne gospodarowanie pieniędzmi. To jak, podejmiesz wyzwanie?

Październik Miesiącem Oszczędzania – o co chodzi w tej akcji?

Dobrze, skoro już się zdecydowałaś i czytasz dalej, to pokrótce przedstawię Ci zasady działania Wyzwania Październik Miesiącem Oszczędzania.

 • Przystąpienie do Wyzwania PMO jest darmowe! W trakcie trwania wyzwania wszystkie udostępniane materiały do pobrania są gratis. Nie pobieram żadnych opłat za dostęp do publikowanych w ramach PMO treści. Wyzwanie ma charakter edukacyjny. Tylko od Ciebie zależy, czy dotrwasz do końca 😉
 • Codziennie o 8.00 w dni robocze, od poniedziałku do piątku, na blogu Kobiece Finanse ukazywać się będą krótkie wpisy poświęcone jednemu zagadnieniu związanemu z tematyką oszczędzania.
 • Weekendy to czas refleksji i ugruntowania wiedzy oraz praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. Dlatego w soboty i niedziele nie będą się pojawiać się na blogu wpisy #PMO.
 • Ostatniego dnia trwania wyzwania opublikowany będzie MÓJ OSZCZĘDNOŚCIOWY DROGOWSKAZ, czyli checklista i pakiet narzędzi, które pomogą Ci po przejściu Wyzwania PMO trzymać się wypracowanych w październiku zasad. Stanowić będzie Twój podręczny motywator na kolejne miesiące i lata!

Przygotuj sobie materiały do pracy. Czyli jakiś blok lub duży notatnik, długopisy, zakreślacze, karteczki memo i inne gadżety, które umożliwią Ci robienie notatek! Zalecam sporo “pracy twórczej”. Dlaczego? To proste:

 • to relaksuje,
 • sprawia frajdę,
 • ćwiczy kreatywność,
 • ułatwia zapamiętywanie,
 • przede wszystkim jednak wiedzę utrwalasz na papierze, czyli możesz do niej wrócić w przyszłości 🙂

Prócz akcesoriów do sporządzania tradycyjnych notatek przyda Ci się rzecz jasna komputer z dostępem do internetu i kalkulator 😉

Wyzwanie #PMO - Październik Miesiącem Oszczędzania na łamach bloga Kobiece Finanse! Podejmij wyzwanie, naucz się oszczędzac i dowiedz się, jak robić to bezboleśnie :-)

Co zyskasz dzięki uczestnictwu w wyzwaniu Październik Miesiącem Oszczędzania?

 • nauczysz się, jak oszczędzać pieniądze w efektywny i bezbolesny sposób;
 • wyrobisz w sobie nawyk oszczędzania – popracujemy nad wytrwałością, planowaniem i realizacją celów;
 • będziesz mieć okazję do podzielenia się i wymiany doświadczeniami z innymi czytelniczkami bloga;
 • otrzymasz kilka sprawdzonych narzędzi, które pomogą Ci ogarnąć domowy budżet.

Komentarze pod wpisami służą do wyjaśniania wątpliwości i zgłaszania problemów! Stawiamy na wymianę wiedzy i doświadczeń. Nie wstydźcie się zadawać pytań.

Wszystkie wpisy związanie z Wyzwaniem PMO oznaczam jako takie w tytule. Dzięki temu zawsze będziesz mogła do nich szybko wrócić, nawet, jeśli na blogu pojawią się nowe treści – skorzystaj z blogowej wyszukiwarki.

Uważasz, że Wyzwanie PMO przyda się Twojej siostrze, mamie, przyjaciółce? Daj im znać o akcji! Pod każdym wpisem znajduje się pasek “Podziel się” z kilkoma przyciskami do wyboru: mail, Facebook, Google+, Twitter itp. Również w różnych kanałach social media będę używać hastagów #PMO oraz #WyzwaniePMO, żeby ułatwić Ci dotarcie do nowych postów związanych z akcją.

Bardzo liczę na Twoją aktywność! Zobaczysz, że systematyczność procentuje. Pomogę Ci krok po kroku uporządkować finanse osobiste – koniec wymówek, damy radę! Do poczytania już jutro 🙂

Absolwentka germanistyki oraz informatyki i ekonometrii. Propagatorka idei edukacji finansowej. Pomaga kobietom zdobyć pewność siebie w obchodzeniu się z pieniędzmi, wspiera je w budowaniu własnej stabilności i niezależności finansowej. Autorka poradników "Pieniądze dla Pań" oraz "Kariera dla Pań". Zawodowo związana z branżą IT, gdzie pracowała jako twórczyni stron internetowych, kierowniczka projektów, scrum master i dyrektorka finansowa.

10 komentarzy do “PMO#1 Wyzwanie Październik Miesiącem Oszczędzania – START!”

Dodaj komentarz