Share week 2017 – które blogi polecam?

Share week 2017 – które blogi polecam?

W tym roku inicjatywa polecania blogerów przez blogerów wymyślona przez Andrzeja Tucholskiego – tzw. share week – odbywa się już po raz VI. Tak się złożyło, że nigdy nie brałam w niej udziału – mimo że inicjatywę uważam za słuszną i potrzebną, w sieci należy promować wartościowe treści. Jakoś tak wychodziło, że przegapiałam okres, gdy ta zabawa trwała… W tym roku postanowiłam to zmienić i wziąć w niej udział. Poniżej znajdziecie 3 moje główne typy oraz kilka dalszych poleceń.

To się opłaca! (dawne Biznesoweinfo.pl)

Blog prowadzony przez Agnieszkę śledzę od dawna i niezmiennie jestem pod wrażeniem tego, co i jak ona robi – prowadzi własną działalność, pisze kilka blogów o różnej tematyce (m.in. jeden biznesowy, drugi o… drinkach!), wydaje książki, a przy tym wszystkim bardzo chętnie dzieli się z innymi wiedzą z zakresu marketingu, promocji, SEO, zarabiania jako freelancer. Jest dla mnie wzorem regularnego, konsekwentnego działania.

Ostatnio jej blog przeszedł lifting i z Bieznesowegoinfo przekształcił się w To się opłaca! Myślę, że porady Agnieszki przydadzą się każdemu, dla kogo rozwój zawodowy i osobisty jest ważnym zagadnieniem – przy czym blog nie jest kierowany tylko do osób z własną działalnością gospodarczą. Etatowcy też znajdą tu dla siebie dużo uniwersalnych porad.

Rzeczovnik

Blog Ady jest jak mieszanka wybuchowa – znaleźć tu można komentarze autorki do różnych ważnych wydarzeń i procesów społecznych, także tych niewygodnych i uważanych powszechnie za tabu. Ada nie zawaha się po takie tabu sięgnąć 😉 jest bacznym obserwatorem i posiada bardzo dobry warsztat dziennikarski – jej wpisy czyta się z wielką przyjemnością. Uwielbiam!

Zresztą, Ada to społecznik i niezwykle aktywna osoba – zaawansowana ciąża nie przeszkodziła jej, by wystąpić na wrocławskim rynku przed wielotysięcznym tłumem i wygłosić przemówienie na wiecu z okazji protestu 8 marca.

Mam to szczęście, że znam Adę także prywatnie – miałyśmy okazję wspólnie pracować przez kilka lat – zawodowo jest równie profesjonalna, co na swoim blogu. Zastanawiam się, z czego to wynika, że blog Ady nie jest jeszcze megapopularny, ale to moim zdaniem kwestia czasu – Ada, musimy Ciebie powspierać marketingowo, bo Twój blog jest super! 🙂 Polubcie Rzeczovnik na Facebooku, warto!

Urszula Phelep – Marketing

Ula o marketingu w internecie pisze jak mało kto – na swoim blogu serwuje czytelnikom dawkę solidnej wiedzy o tym, jak skutecznie się promować i sprzedawać swoje produkty. Ma szeroką wiedzę o działaniach w social mediach, założyła na Facebooku grupę wsparcia dla blogerów, gdzie organizuje m.in. sesje live. Tworzy też internetowe kursy, e-booki i webinary o marketingu internetowym. A przy tym wszystkim jest bardzo sympatyczną osobą 🙂 ujęła mnie dodatkowo tym, że jest „niedyplomowaną ilustratorką” – tworzy grafiki do swojego bloga i wychodzi jej to bardzo dobrze.

Przyznam, że miałam zagwozdkę, kogo polecić w pierwszej 3. To przecież nie są jedyne blogi, które czytam i lubię. Postanowiłam jednak właśnie je szczególnie w tym roku wyróżnić, a po dalsze inspiracje – tym razem już z „mojej branży”, finansowej – odsyłam Was do:

  • Magdy z bloga Finanse na obcasach – gdzie prócz tematów finansowych znajdziecie też porady biznesowe i dotyczące SEO;
  • Ani z bloga Tajemnice Portmonetki;
  • Ali z bloga Oszczędnicka;
  • Kolejnej Ani – która pisze o finansach, ale pod kątem edukacji finansowej dzieci na blogu Dzieci i pieniądze;
  • Łukasza, który również ujmuje temat finansów z perspektywy rodzica na blogu Sto monet;
  • Ewy z bloga Jestem bogata (współtworzy go z Izą Kaźmierczak), która ostatnio napisała też świetną książkę o komunikowaniu się pt. „Ewka, co cię ugryzło, jak się zrozumieć i porozumieć”;
  • Remigiusza, który prowadzi kilka blogów finansowych – tutaj linkuję do bloga OszczędzanieInfo;
  • Michała, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, z bloga Jak oszczędzać pieniądze?

Wartościowych blogów jest oczywiście więcej. Jakie to blogi? A, musicie przejrzeć inne wpisy o nazwie „Share week 2017” – będą się one ukazywać w polskiej blogosferze aż do 26 marca. Powodzenia w poszukiwaniach!

Podziel się:

10 komentarzy do wpisu „Share week 2017 – które blogi polecam?”

  1. Na blog Michała Szafrańskiego trafiłem przy okazji szukania informacji dla inwestorów. Fajnie się go czyta. Resztę chętnie sprawdzę. pozdrawia student

Dodaj komentarz