Start konkursu Futures Masters już niedługo!

Ci spośród Was, którzy uważnie śledzą fanpage bloga Kobiece Finanse na Facebooku, dowiedzieli się już wcześniej, że 12 stycznia oficjalnie ruszyła rejestracja uczestników w konkursie Futures Masters, inspirującej grze – symulatorze inwestowania w kontrakty terminowe. Łączna pula nagród w konkursie to aż 70 000 zł! Wierzę, że udział w tym konkursie pomoże Wam w bezbolesny sposób wdrożyć się w inwestowanie w oparciu o kontrakty terminowe, dlatego chętnie przystałam na propozycję jego promocji. Już teraz możecie zgłaszać swoje członkostwo i testować platformę konkursową. Pozwólcie, że pokrótce napiszę, dlaczego uważam, że gra jest warta świeczki 😉

Konkurs Futures Masters to symulacja gry na giełdzie. Za pomocą bezpłatnego rachunku założonego na platformie konkursowej można dokonywać wirtualnych inwestycji, których przedmiotem są wyłącznie kontrakty terminowe FW20Z1420, FW40Z14 oraz FUSDZ14 notowane na giełdzie. Przystąpienie do rywalizacji jest równoznaczne z założeniem przez uczestnika konta demo na platformie GPWtr@der, udostępnionej przez GPW.

Rozgrywki podzielone są na 5 edycji, które zaczynają się 26 stycznia, a zakończą 27 lutego:

 • I Edycja – od dnia 26 stycznia 2015 do dnia 30 stycznia 2015,
 • II Edycja – od dnia 2 lutego 2015 do dnia 6 lutego 2015,
 • III Edycja – od dnia 9 lutego 2015 do dnia 13 lutego 2015,
 • IV Edycja – od dnia 16 lutego 2015 do dnia 20 lutego 2015,
 • V Edycja – od dnia 23 lutego 2015 do dnia 27 lutego 2015.

Każda z edycji rozpoczyna się w poniedziałek o godz. 8.45 i trwa do godz.17.05 w piątek.

Futures Masters - przebieg rozgrywek

Rozgrywkę rozpoczynamy z zapasem wirtualnych środków pieniężnych w kwocie 50 000 zł. To nimi możemy inwestować w wybrane kontrakty terminowe. Naszym zadaniem jest osiągnięcie w danym tygodniu jak najwyższej stopy zwrotu – im będzie ona wyższa, tym naturalnie wyższe będzie nasze miejsce zajmowane w rankingu. Nagrody pieniężne zdobywa dziesięciu najlepszych graczy w danym tygodniu.

 • I miejsce – 4 000 zł
 • II miejsce – 3 000 zł
 • III miejsce – 2 000 zł
 • IV miejsce – 1 000 zł
 • V do X miejsca – 500 zł

Odznaki w konkursie Futures MastersOprócz rankingów tygodniowych prowadzony będzie ranking dodatkowy, w którym uczestnicy wykonują określone działania w konkursie i zdobywają specjalne odznaki. Na podstawie skompletowanych odznaczeń przyznane zostaną następujące nagrody:

 • iPad Air LTE 16GB o wartości 2 300 zł
 • iPad mini Retina 16GB o wartości 1 500 zł
 • iPod Touch 5gen 32GB o wartości 1 200 zł

Podczas rozgrywek uczestnicy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne ze strony zaproszonych do udziału w konkursie analityków: Rafała Komara (Biuro Maklerskie Alior Bank), Pawła Małmygi (Dom Maklerski PKO Banku Polskiego), Piotra Kuczyńskiego (Dom Inwestycyjny Xelion), Pawła Danielewicza (Dom Maklerski BZ WBK), Roberta Utko (Dom Maklerski Banku Handlowego), Grzegorza Zalewskiego (Dom Maklerski BOŚ), Tomasza Gessnera (Dom Maklerski BDM), Piotra Neideka (Dom Maklerski mBanku), Macieja Szmigla (Dom Maklerski ING Securities), Krzysztofa Ojczyka (Dom Maklerski Noble Securities) oraz Tomasza Regulskiego (Dom Maklerski Raiffeisen Bank Polska S.A.). Każdy uczestnik dokonuje jednorazowego wyboru swojego mentora na etapie rejestracji. Dlatego przed wyborem warto zapoznać się z biogramami wszystkich mentorów, które są dostępne na stronie konkursowej.

Brzmi ciekawie, prawda? 🙂 Jeżeli konkurs wzbudził Wasze zainteresowanie, zapraszam do zapoznania się z jego regulaminem:

Pobierz regulamin konkursu Futures Masters (PDF)

I pamiętajcie – ten konkurs to tylko zabawa. Nagrody są jak najbardziej realne, ale środki pieniężne jakimi obracacie podczas rozgrywek – nie. Są to wirtualne pieniądze. Jedynie konkursowy system notowań opiera się na danych pochodzących z prawdziwych notowań giełdowych.

Składanie zleceń kupna i sprzedaży instrumentów finansowych na platformie konkursowej Futures Masters w żaden sposób nie wpływa na ich notowania na rynku rzeczywistym – szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie na stronie internetowej Konkursu Futures Masters.

Nie ma znaczenia, czy jesteście już zaprawionymi w bojach inwestorami, czy też dopiero planujecie zacząć przygodę z giełdą. Każdy może wziąć w nim udział i spróbować swych sił. Nie bójcie się popełniać błędów, bo w tym konkursie nic Was to nie kosztuje, a dzięki temu lepiej zrozumiecie specyfikę inwestowania w instrumenty pochodne. Będziecie mieć ułatwione wejście w inwestowanie na prawdziwym rynku, bo grając nie tylko poznacie teorię, ale przede wszystkim nabierzecie praktycznych umiejętności.

Organizatorzy przygotowali dla każdego nowego uczestnika krótki przewodnik po kontraktach terminowych oraz samym konkursie, tzw. Starter Pack – polecam jego lekturę przed wykonaniem jakichkolwiek manewrów 😉 Życzę Wam sukcesów w rozgrywkach!

Konkurs giełdowy Futures Masters

Informacja o konkursie pojawia się na moim blogu nieprzypadkowo. Zdecydowałam się na współpracę z GPW, gdyż od pewnego czasu prowadzę na łamach Kobiecych Finansów cykl poświęcony podstawom inwestowania, a konkurs Futures Masters doskonale się wpisuje w tę tematykę.

Być może część z Was trafiła dziś na mojego bloga po raz pierwszy, ale nawet jeśli czytacie mnie regularnie, to w ramach odświeżenia wiedzy zapraszam do zapoznania się ze wcześniejszymi wpisami przybliżającymi podstawy inwestowania oraz ważniejsze imprezy ze świata inwestycji, jakie miały miejsce w minionym roku, a w których wzięłam udział.

Tak więc przejście do tematyki instrumentów pochodnych – a takimi są kontrakty terminowe – jest naturalną koleją rzeczy. Nastawcie się, że w jednym z następnych wpisów przybliżę Wam to, czym są kontrakty terminowe oraz zasadny inwestowania w nie.

Absolwentka germanistyki oraz informatyki i ekonometrii. Propagatorka idei edukacji finansowej. Pomaga kobietom zdobyć pewność siebie w obchodzeniu się z pieniędzmi, wspiera je w budowaniu własnej stabilności i niezależności finansowej. Autorka poradników "Pieniądze dla Pań" oraz "Kariera dla Pań". Zawodowo związana z branżą IT, gdzie pracowała jako twórczyni stron internetowych, kierowniczka projektów, scrum master i dyrektorka finansowa.

2 komentarze do “Start konkursu Futures Masters już niedługo!”

Dodaj komentarz