Oferty last minute. Tanie podróżowanie we wrześniu

Wrzesień kojarzy się nierozłącznie z końcem wakacji – wszyscy uczniowie od podstawówki począwszy a na liceum skończywszy wracają do szkół, w prasie i internecie jakoś próżno szukać agresywnych promocji wyjazdów do egzotycznych krajów, z głośników nie dobiega już sygnał Lata z Radiem… Jednak jeśli jeszcze nie wykorzystałaś przysługującego Ci urlopu wypoczynkowego, zastanów się nad wybraniem go we wrześniu. To właśnie teraz biura podróży przygotowują oferty last minute, dzięki którym możesz zaoszczędzić naprawdę spore pieniądze.

Oferty last minute – zalety urlopu we wrześniu

Jeśli miałaś w planach wyjazd do Chorwacji, Turcji, Hiszpanii czy Grecji, ale z różnych przyczyn nie udało Ci się wyjechać w czerwcu, lipcu lub sierpniu i myślisz, że “no trudno, nie wyszło, pojadę za rok” – nie wszystko stracone! Możesz jechać we wrześniu czy nawet październiku.

Plusem wojażu na południe w obecnym miesiącu są przyjazne temperatury, które oscylują w granicach 25-30 stopni. Jest więc dostatecznie gorąco i słonecznie, byś wróciła naładowana pozytywną energią i opalona, ale nie aż tak upalnie, jak w miesiącach letnich.

Twój organizm na pewno będzie Ci wdzięczny, gdy zaoszczędzisz mu szoku termicznego 🙂

Kolejnym sprzyjającym nam czynnikiem przemawiającym za urlopem we wrześniu jest o wiele mniejszy ruch turystów w najbardziej popularnych ośrodkach wypoczynkowych.

Teraz nie uświadczysz tłumów na plażach, całych rodzin z płaczącymi dziećmi i hałaśliwą muzyką dobiegającą z każdej strony. Jest o wiele spokojniej, masz więc o wiele większe szanse na prawdziwy wypoczynek i wyciszenie się.

Jednak największym plusem urlopowania się we wrześniu są mniejsze o blisko połowę ceny wyjazdów i koszty pobytu. Dotyczy to nie tylko wyjazdów zagranicznych, ale także wypoczynku w Polsce. Jesień to wymarzona pora na tanie podróżowanie.

Dla porównania – tygodniowy pobyt dla pary w Turcji, bez wyżywienia, kosztował w miesiącach letnich ok. 2500 zł. Teraz te same warunki podróży i zakwaterowania kosztować nas będą o ok. 900 zł mniej. W przypadku oferty all inclusive, oszczędność sięga nawet 1500 zł.

Gdzie najlepiej szukać ofert last minute?

Jest kilka serwisów z wyszukiwarkami ofert, które ułatwią nam wybranie najbardziej dogodnego biura podróży, przewoźnika i terminu:

Jeśli jednak wolicie wybrać się w podróż na własną rękę, gorąco polecam portal www.booking.com. Dzięki niemu możecie wybierać w tysiącach hotelów, kwater prywatnych czy hostelów i od razu rezerwować online miejsca, gdy te są dostępne, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Bardzo pomocna jest tam opcja wystawiania opinii po odbytym pobycie, dzięki której inni użytkownicy zamieszczają na łamach portalu rekomendacje lub ostrzegają przed złymi warunkami, nieuczciwymi praktykami, utrudnieniami w dotarciu na miejsce itd.

Jeśli mamy na oku konkretną okolicę, możemy skorzystać z widoku mapki i zobaczyć, gdzie są najbliższe możliwości noclegu. Bardzo lubię ten serwis, posiadam w nim zarejestrowane konto i praktycznie zawsze przy planowaniu wyjazdów z niego korzystam.

Oferty last minute

Wrzesień i polskie morze

Sama też już niebawem wybieram się na tygodniowy, wrześniowy urlop. Końcówkę czerwca spędziłam nad polskim morzem, pora zatem na polskie góry – kierunek Zakopane! Znikam już 21-go września, toteż ostatni tydzień miesiąca zapowiada się panującą na blogu ciszą. Uspokajam jednak – do tego czasu zdążę coś-niecoś jeszcze wrzucić na Kobiece Finanse 🙂

A Wy jakie macie swoje sposoby na “tanie urlopowanie”? Są jeszcze jakieś warte wzmianki miejsca w sieci, które mogą się przydać w wyławianiu okazji? Kiedy ostatnio zdarzyło Wam się zaoszczędzić na podróży, ale tak, by i warunki były mimo ceny nadal komfortowe? Chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach i pomysłach 🙂

Podobał Ci się ten wpis? Uważasz go za przydatny? Chcesz mnie wesprzeć?
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi!
Nieco niżej znajdziesz przyciski do udostępniania artykułu w różnych serwisach internetowych. Dla Ciebie to jeden klik, który trwa chwilę, a dla mnie szansa na dotarcie z wartościowymi treściami do nowych odbiorców 🙂 DZIĘKUJĘ!

Zapraszam Cię też do polubienia bloga Kobiece Finanse na Facebooku oraz śledzenia go na Twitterze lub obserwowania na Instagramie. Jestem również obecna na platformie Pinterest.

Najbardziej zachęcam jednak do zapisania się na mój newsletter. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco z nowymi wpisami, ciekawostkami, wartymi odnotowania wydarzeniami i poradami 🙂

Absolwentka germanistyki oraz informatyki i ekonometrii. Propagatorka idei edukacji finansowej. Pomaga kobietom zdobyć pewność siebie w obchodzeniu się z pieniędzmi, wspiera je w budowaniu własnej stabilności i niezależności finansowej. Autorka poradników "Pieniądze dla Pań" oraz "Kariera dla Pań". Zawodowo związana z branżą IT, gdzie pracowała jako twórczyni stron internetowych, kierowniczka projektów, scrum master i dyrektorka finansowa.

2 komentarze do “Oferty last minute. Tanie podróżowanie we wrześniu”

  1. Ja już od dawna planuje urlop właśnie na wrzesień – po pierwsze jest taniej, po drugie mniejszy tłok, a po trzecie we wrześniu wcale jeszcze nie jest tak zimno;-)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz