Wrażenia z Forum Praktyki Gospodarczej w WSB we Wrocławiu

Weekend to często dla wielu osób czas błogiego lenistwa i spania do południa, o ile mogą sobie na taki luksus pozwolić. Dziś postanowiłam jednak spędzić sobotę nieco bardziej produktywnie, a to za sprawą udziału w Forum Praktyki Gospodarczej – zbuduj swoją markę osobistą, które miało miejsce w kampusie Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Program wystartował o 9.00 i zakończył się nieco przed 15.00. Wrażenia? Na pewno nie był to dla mnie czas zmarnowany, wręcz przeciwnie!

Czym jest Forum Praktyki Gospodarczej?

Forum Praktyki Gospodarczej organizowane jest przez Grupę Wyższych Szkół Bankowych w 9 miastach Polski (m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie). Jest to cykl wykładów i warsztatów, które są całkowicie bezpłatne (wstęp dla każdego chętnego, jedyny wymóg to wysłanie wypełnionego formularza rejestracyjnego przez internet) i umożliwiają podniesienie kwalifikacji, poznanie nowych rozwiązań i trendów panujących w takich branżach, jak np. marketing, zarządzanie, e-commerce, finanse itp. Każda edycja tych spotkań wiąże się też z sesją natworkingu, dzięki której można nawiązać i rozbudować swoją sieć kontaktów biznesowych.

Program Forum Praktyki Gospodarczej

Poniżej prezentuję ramowy program dzisiejszego Forum:

Forum Praktyki Gospodarczej - program
Źródło: wsb.pl

Prezentacje były bardzo ciekawe i merytoryczne, prowadzący potrafili skupić uwagę widowni na swoich tematach. Od czasu do czasu sypnęli też żartem, więc nie było „drętwo i smutno” 😉 Nawiązali bardzo dobry kontakt z uczestnikami, z sali często padały pytania. Szczerze przyznam, że trudno mi wskazać jedną najlepszą prezentację. Z zaciekawieniem wysłuchałam każdego wykładu, na którym byłam obecna.

Niestety, niektóre sekcje odbywały się symultanicznie, więc nie można było wziąć udziału we wszystkich warsztatach… Stanowiło to dla mnie pewien kłopot – np. zdecydowałam się na udział w warsztatach „Zejdź sobie sam z drogi, czyli jak pokonać własne ograniczenia i wejść na drogę sukcesu”, chociaż równie interesujące wydawały mi się „Siła nawyku a Tao motywacji”, chętnie posłuchałabym też o motywowaniu pracowników według Instytutu Gallupa. Cóż, mówi się trudno, widocznie nie było możliwości zorganizowania tego inaczej.

Na spotkaniu przedstawiono ponadto możliwości podjęcia różnych studiów podyplomowych na WSB. Promocja uczelni nie była jednak nachalna, ładnie ją wpleciono w tło całego Forum. Każdy uczestnik FPG dostał pakiet powitalny w postaci katalogu studiów podyplomowych na WSB, kalendarza motywacyjnego Self Coaching 2014 (mała rzecz, a cieszy), notatnika, długopisu, najnowszego wydania “Pulsu Biznesu” oraz – dla pierwszych 100 osób, które się na Forum zgłosiły – darmowego egzemplarza magazynu “Marketing w praktyce” z opcją otrzymania rabatu na jego prenumeratę kwartalną (zniżka ze 135 zł na 99 zł).

Nie zabrakło też atrakcji w postaci loterii. Wygrać można było książki, indywidualne spotkania z coachem, 3 prenumeraty kwartalne miesięcznika „Marketing w praktyce”, semestr języka angielskiego w CJ FORWARD,  1 500 zł na usługi kreatywne w Agencji Czart oraz – na to szczególnie panowie mieli chrapkę – samochód marki Toyota z pełnym bakiem na weekend.

Jak widać, nagrody w konkursie były naprawdę cenne! Przy losowaniu było sporo śmiechu, ponieważ wśród zwycięzców znalazły się właściwie same panie, plus jeden pan. Ot, kobiety zdominowały FPG 😉

Brawa dla organizatorów należą się również moim zdaniem za zapewnienie podstawowego cateringu. Ciepła herbata, kawa, moja ulubiona woda z cytryną, ciastka i owoce (truskawki, winogrona) pozwoliły skoncentrować się na wykładach, a nie na tym, kiedy nastąpi koniec i będzie można gdzieś pójść i zaspokoić głód.

Podsumowanie Forum Praktyki Gospodarczej

Ogółem – polecam. Opłaciło się wstać o 6.30. Niestety, do WSB musiałam odbyć prawie godzinną podróż najpierw tramwajem, później autobusem – uroki mieszkania na drugim końcu miasta. Nie tylko dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, ale poznałam też kilka fajnych osób. Najbardziej się cieszę ze spotkania z moją imienniczką, panią Danutą Studencką-Derkacz, redaktor naczelną serwisu NaSalony.pl. Bardzo go lubię i często czytuję, więc obecność pani Danuty na Forum była dla mnie miłą niespodzianką.

We wrześniu szykuje się kolejna edycja wrocławskiego Forum Praktyki Gospodarczej i na pewno będę w niej uczestniczyć, jeśli i termin będzie mi odpowiadać. Jeśli macie możliwość uczestniczenia w tych spotkaniach w Waszych miastach, nie wahajcie się, gdyż jest to czas spędzony przyjemnie i pożytecznie.

Absolwentka germanistyki oraz informatyki i ekonometrii. Propagatorka idei edukacji finansowej. Pomaga kobietom zdobyć pewność siebie w obchodzeniu się z pieniędzmi, wspiera je w budowaniu własnej stabilności i niezależności finansowej. Autorka poradników "Pieniądze dla Pań" oraz "Kariera dla Pań". Zawodowo związana z branżą IT, gdzie pracowała jako twórczyni stron internetowych, kierowniczka projektów, scrum master i dyrektorka finansowa.

7 komentarzy do “Wrażenia z Forum Praktyki Gospodarczej w WSB we Wrocławiu”

 1. Takie inicjatywy są z całą pewnością potrzebne, aby podnosić finansową świadomość społeczeństwa 😀
  PS. Weekendy są właśnie najbardziej produktywne i pracowite, ze względu na to, że większość szkoleń odbywa się soboty i niedziele. Poza tym w tzw. błogim lenistwie nie ma niczego ciekawego, nie mówiąc już o tym, że to czysta strata czasu 😉

  Odpowiedz
   • No co Ty Dana? Czytanie książek to nie błogie lenistwo, tylko produktywnie spędzony czas 😀
    Średnia ilość czytanych książek przez przeciętnego Polaka jest zatrważająca. Z tak wyedukowanym społeczeństwem, nie ma się co dziwić, że jesteśmy w miejscu, w którym jesteśmy.
    Musimy walczyć o zmianę tego trendu, bo jak nie my, to kto? 😉

    Odpowiedz
    • Niby tak, niemniej jednak czas z książką to dla mnie przede wszystkim kategoria RELAKS 😀 czasami jak się zaczytam, to inne sprawy leżą… Niestety 😉

     Odpowiedz
     • I to jest w książce najlepsze. Połączenie przyjemnego z pożytecznym. Idealna kombinacja 😀
      Poza tym, co to za życie bez realizowania swoich pasji? Jest czas na relaks i jest czas na pracę.. a najlepiej jak jedno i drugie to jedno i to samo 😀

 2. Bardzo ciekawa recenzja i dziękuję uprzejmie, za udział w moich warsztatach 🙂
  pozdrawiam serdecznie i zapraszam na wrześniowe Forum Praktyki Gospodarczej 🙂
  gratuluję interesującego bloga,

  Odpowiedz

Dodaj komentarz