Wspólny rachunek bankowy – jakie wybrać konto dla pary?

Jak wybrać najlepszy wspólny rachunek w banku, np. dedykowane konto dla małżonków – to pytanie brzmi dla Was znajomo? Zadajecie je sobie już od jakiegoś czasu? Skoro oboje zdecydowaliście się prowadzić wspólny rachunek bankowy i teraz stoicie przed dylematem, jakie konto bankowe będzie dla Was odpowiednie i czym należy się kierować przy jego wyborze, to dobrze trafiliście! W dzisiejszym wpisie zaprezentuję Wam kilka rozwiązań godnych uwagi i wyjaśnię, jakie parametry według mnie powinno posiadać konto idealne dla pary.

Czym się kierować przy wyborze wspólnego rachunku bankowego?

Obecnie banki kuszą niskimi opłatami za prowadzenie konta. Często taka opłata w ogóle jest zniesiona, ale dla wymagającej i nowoczesnej pary moim zdaniem to ciut za mało.

Dlatego najlepsze wspólne konto dla pary powinno według mnie posiadać przede wszystkim następujące cechy:

 • możliwość wypłaty gotówki z wielu bankomatów za darmo, nie tylko tych sygnowanych logiem banku-matki;
 • łatwy i bezpieczny dostęp do konta przez internet oraz przez aplikację mobilną;
 • bezpłatne przelewy internetowe i zlecenia stałe (w celu zapłacenia rachunków);
 • brak opłat za wydanie karty oraz za karty dodatkowe (lub niskie opłaty);
 • korzystny cashback (para dokonuje wszak nieco większych zakupów niż single, stąd też i zwrot pieniędzy za zakupy jest bardziej namacalny i… Miły dla sakiewki 😉 );
 • usługi dodatkowe, np. premia za regularne wpływy na konto, pakiet assistance itp. Szczególnie pakiet assistance często pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas w przypadku, gdy. np. w domu dojdzie do awarii i wymagana jest jej szybka naprawa.

Poznajmy więc bohaterów dzisiejszego zestawienia. Kolejność przypadkowa.

UWAGA. W tym wpisie znajdziesz linki afiliacyjne 🙂
Gram w otwarte karty, dlatego już na początku zaznaczam, że w treści tego wpisu znajdziesz kilka linków z tzw. programów partnerskich. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się za ich pośrednictwem skorzystać z usług danego dostawcy, mam szansę na otrzymanie od tego dostawcy prowizji. Nie oznacza to, że wpis, który czytasz, jest sponsorowany. Od nikogo nie otrzymałam wynagrodzenia za jego przygotowanie. Polecam po prostu to, co moim zdaniem jest warte zainteresowania, sprawdzone i najzwyklej w świecie ułatwia życie. Jeśli zechcesz skorzystać z tych linków, będzie mi niezmiernie miło - w jakiś sposób zwróci mi się trud, jaki włożyłam w napisanie artykułu.

Życzę pożytecznej lektury!

Konto 1|2|3 BZ WBK jako wspólny rachunek

BZ WBK konto 1|2|3 jako wspólne konto bankowe
Źródło: BZ WBK

Konto 1|2|3 to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich par, które przede wszystkim chcą zaoszczędzić na opłatach stałych. Nazwa konta bierze się m.in. stąd, że bank zobowiązuje się do wręczenia nagrody w wysokości 1%, 2% i 3% wartości dokonywanych płatności odpowiednio za gaz, prąd oraz wybraną usługę telekomunikacyjną. Np. za Internet lub telefon komórkowy czy telewizję kablową. Wystarczy tylko przedstawić stosowną dokumentację i wskazać numery rachunków płatniczych, na które opłaty mają być uiszczane.

Wspólny rachunek w BZ WBK spełnia również wymóg braku opłat za jego prowadzenie. Pod warunkiem jednak, że miesięczne wpływy wynoszą co najmniej 2 000 zł. W przeciwnym wypadku bank pobierze aż 20 zł! Przyznam, że jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak wysoką opłatą… Fakt, że gdy para wspólnie korzysta z konta, to raczej zawsze te 2 000 zł przekroczy. Chyba że tylko jedno z nich pracuje i to za nędzną stawkę… Ale mimo wszystko, ta dwucyfrowa opłata moim zdaniem jest wzięta z kosmosu.

Jeśli należycie do grupy osób, które z przyzwyczajenia trzymają dużą część wypłaty na RORze, to z Kontem 1|2|3 nawet na tym zyskacie. Kwota do 3 000 zł jest bowiem oprocentowana od 1% do 3%!

Wystarczy jednak, że przekroczycie tę sumę choćby grosikiem, a oprocentowanie przestaje obowiązywać dla wszystkich środków. Tak więc nadal nie opłaca się trzymać całości wynagrodzenia na zwykłym rachunku. Większą część środków trzeba przelać na konto oszczędnościowe. Z oprocentowania nie skorzystacie również, jeśli na koncie rejestrowany będzie miesięczny wpływ poniżej 2 000 zł.

Jakie wybrać wspólne konto bankowe dla pary?

Udogodnienia dla dwojga od BZ WBK

W pakiecie otrzymujecie od banku różne udogodnienia. Np. powiadomienia SMS o zmianach na koncie, cashback za zakupy w sklepach stacjonarnych, a także możliwość zbierania punktów PAYBACK, jeśli wybierzecie do konta kartę:

 • MasterCard PAYBACK (za którą bank pobiera opłatę 5 zł w przypadku nierozliczenia w poprzednim miesiącu jakichkolwiek transakcji dokonanych za jej pomocą; przy zarejestrowanej 1 transakcji bank potrąci 1 zł, jeśli wykona się ich więcej, nie płaci się nic);
 • lub MasterCard PAYBACK Multi (akurat posiadanie tej karty wiąże się zawsze z comiesięcznym wydatkiem 5 zł).

Co ciekawe, punkty liczą się podwójnie, jeśli zakupów dokonacie u partnerów banku. Wtedy nie tylko dostaniecie punkty od banku, ale też od partnera. Za punkty te można robić dalsze zakupy, wymieniać je na bony zakupowe czy nagrody z katalogu PAYBACK.

Jakby tego było mało, to w ponad 200 sklepach można uzyskać dodatkowe zniżki. Pełna lista sklepów znajduje się pod adresem www.rabaty.bzwbk.pl

Do konta 1|2|3 wyrobić można również powiązaną kartę kredytową. A tym samym zgarnąć bonus w wysokości 1% za wydatki w supermarketach spożywczych, 2% za wydatki na stacjach paliw oraz 3% za wydatki w restauracjach i fast-foodach.

Brak opłat za wspólny rachunek w BZ WBK

Bank zapewnia, że w ramach konta obowiązuje 0 zł za:

 • przelewy internetowe Elixir oraz za smsKody potwierdzające te przelewy;
 • zlecenia stałe, polecenia zapłaty i usługę Przelew24, z której można korzystać w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych;
 • wydanie karty do konta (a także drugiej i każdej następnej), ale bank naliczy sobie 5 zł, jeżeli za pomocą karty nie zostaną zrealizowane w poprzednim miesiącu kalendarzowym transakcje bezgotówkowe na co najmniej 500 zł. Czy to korzystny układ? Zależy – w dużym mieście wydawanie pieniędzy za pomocą plastiku na taką kwotę nie jest szczególnie trudne. Ale co z małymi miasteczkami, gdzie w sklepach osiedlowych możliwość płatności kartą wcale nie jest taka oczywista?

Istnieje też opcja darmowej wypłaty gotówki, która obejmuje bankomaty BZ WBK oraz PKO BP. Symboliczną złotówkę zapłacicie w bankomatach Millennium, natomiast 5 zł w bankomatach pozostałych banków.

Warto zwrócić uwagę na aplikację BZWBK24 mobile, dzięki której zapewniony jest stały wgląd do konta ze smartfonu z połączeniem internetowym. Dostępna jest ona na 3 systemy operacyjne: Android, Windows Phone, iOS. Umożliwia ona również szybkie doładowanie telefonu.

Konto Wygodne Raiffeisen POLBANK jako konto bankowe dla pary

Wspólny rachunek dla par - Konto Wygodne Raiffeisen POLBANK
Źródło: Raiffeisen POLBANK

Raiffeisen POLBANK zachęca do regularnego przelewania min. 1 000 zł miesięcznie na poczet Konta Wygodnego, dzięki czemu po 3 miesiącach użytkowania otrzymuje się 1% cashbacku za zakupy kartą. Po kolejnych 3 miesiącach (czyli po pół roku od momentu otwarcia konta) wzrasta on do 2%, a po 9 do 3%.

Ponadto od drugiego kwartału naliczana jest premia od pensji w wysokości 1% wynagrodzenia, która w kolejnych dwóch kwartałach wynosi odpowiednio 2% i 3%. Coś te hasła 1, 2, 3 popularne się stają wśród banków… Zmowa jakaś, czy co? 😉 Szczegółowy regulamin tej promocji do znalezienia tutaj (PDF), obowiązuje ona do 31 sierpnia przyszłego roku.

Warto podkreślić, że maksymalnie na cashbacku można zarobić 15 zł w miesiącu, a “podwyżka wynagrodzenia” nie przekracza 40 zł w kwartale.

W przypadku tego konta w roli wspólnego rachunku bankowego nie zostaniecie obciążeni opłatami za jego prowadzenie. Warunek, jaki musi zostać spełniony, jest korzystniejszy od tego w WBK. Wystarczy co miesiąc przelać min. 1 500 zł, a jeśli się to Wam nie uda, bank potrąci sobie 8 zł. Natomiast darmowa karta jest gwarantowana wtedy, gdy zapłacicie nią minimum 6 razy w ciągu miesiąca. W przeciwnym wypadku koszt jej prowadzenia wynosi 6 zł. Brak opłat za wybranie pieniędzy z bankomatów dotyczy tylko tych z logo Raifeisen POLBANK oraz Euronetu, przy wypłacie z pozostałych bank potrąci sobie niemało, bo aż 8 zł. Według mnie pobieranie za taką operację więcej niż 5 zł to już odrobinę żerowanie na (często nieświadomym) kliencie. To chyba największa stawka tego typu, z jaką się spotkałam.

Czym oprócz tego chwali się bank przy promocji tego konta?

Ponoć jego dużym atutem jest atrakcyjna bankowość mobilna. System Mobilny Bank ułatwi Wam życie dzięki temu, że umożliwia:

 • zniżki w programach lojalnościowych (Raj Rabatów, Class&Club),
 • śledzenie stanu konta przed zalogowaniem do niego (wyrażone procentowo),
 • dokonywanie transakcji bez użycia haseł jednorazowych, jeśli nie przekraczają one łącznej kwoty 1 000 zł,
 • dokonywanie operacji na kartach debetowych i kredytowych za pośrednictwem aplikacji, sprawdzanie ich limitów,
 • zakładanie lokat, podgląd stanu wszystkich posiadanych lokat,
 • doładowanie telefonu komórkowego bez względu na lokalizację, w której użytkownik się znajduje,
 • tzw. R-Dealer, który pozwala dokonywać transakcji walutowych,
 • funkcję R-Broker do zarządzania rachunkiem inwestycyjnym,
 • mapę z wykazem dostępnych w okolicy bankomatów.

Szkoda, że do konta nie jest oferowany żaden pakiet dodatkowych usług assistance. Tego typu korzyści są zarezerwowane dla innego rodzaju konta w tym banku, tzw. Konta Komfortowego, w jego przypadku jednak pojawiają się wysokie opłaty standardowe (np. opłata za prowadzenie konta przy miesięcznych wpływach poniżej 4 000 PLN  wynosi 20 zł…).

Konto 360o Millennium dla par

Konto 360 Bank Millennium jako wspólny rachunek bankowy
Źródło: Bank Millennium

O ile w przypadku poprzedniego konta kręciłam nosem na brak pakietu assistance, o tyle w przypadku tej karty nie sposób narzekać. „Pakiet Bardzo Pomocny” obejmuje pomoc medyczną (np. wizyty domowe lekarza i pielęgniarki), pomoc domową (a więc macie elektryka czy hydraulika na zawołanie) oraz pomoc IT (naprawa smartfona, komputera, zakupu nowego urządzenia w razie kradzieży). W dodatku z interwencji można skorzystać aż 7 razy w ciągu roku!

Niestety powyższe usługi obwarowane są dość niejasnymi zapisami. Posłużę się fragmentem regulaminu, w którym awaria sprzętu jest określana jako “wadliwe funkcjonowanie (…) wynikające z przyczyn wewnętrznych spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi, elektrycznymi lub elektronicznymi, powstałymi niezależnie od działań Ubezpieczonego, niebędącymi wynikiem użytkowania niezgodnie z instrukcją obsługi (…)“.

Czym dokładnie są np. przyczyny wewnętrzne w telefonie komórkowym spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi, które powstały niezależnie od działań użytkownika?

Jeśli jadę na rowerze i telefon np. wypadnie mi z kieszeni spodni i rozbije się w nim wyświetlacz, to czy ten wypadek objęty będzie pomocą z tytułu posiadania pakietu assistance? Wszak zdarzenie nastąpiło w wyniku podjętych przeze mnie działań (jechałam rowerem, nieopatrznie włożyłam telefon do kieszeni) i o ile nie ma tu cienia wątpliwości, że doszło do uszkodzenia mechanicznego, to czy nie dyskwalifikuje go brak “przyczyny wewnętrznej” wystąpienia tego uszkodzenia? No bo rozbicie szkiełka spowodowane jest przyczyną zdecydowanie zewnętrzną…

Coś czuję, że ta “przyczyna wewnętrzna” jest skuteczną tarczą przed uznaniem większości napraw. Dostęp do pakietu assistance jest przez pierwszy rok korzystania darmowy, po upływie tego terminu naliczana jest opłata w wysokości 4,99 zł miesięcznie.

Jakie korzyści oferuje wspólny rachunek w Millennium?

Wróćmy jednak do samego konta, które chcemy wykorzystać jako konto bankowe dla pary. Przynętą w jego przypadku jest cały rząd zer widniejących w tabeli opłat za:

 • prowadzenie konta – jeśli dokonało się min. jednej płatności w miesiącu kartą wydaną do konta, a wpływy na nie są większe niż 1 000 zł (dla pary raczej nie będzie to trudne do spełnienia).
 • kartę do konta – opłata nie jest naliczana przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty, później trzeba spełnić te same warunki, co powyżej. Do karty oferowane jest również opcjonalne ubezpieczenie za 2,99 zł miesięcznie.
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce – wypłaty z bankomatów Millennium zawsze są darmowe, reszta objęta jest wcześniej już przytaczanym warunkiem (płatność kartą, wpływy na konto) – z tym, że z bankomatów BZ WBK i Cash4You przy niespełnieniu tego zapisu płaci się 1 zł, a za wypłatę z pozostałych bankomatów – 5 zł.
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą – i tutaj też pod warunkiem zarejestrowania jednej płatności kartą w poprzednim miesiącu oraz wpływu 1 000 zł na rachunek, jeśli się nie uda, to bank pobiera 2,5% wartości wypłaty.
 • zlecenia stałe – tym razem bezwarunkowo.
 • krajowe przelewy w złotych przez internet i mobilne – jak wyżej.
 • przelewy na e-mail lub telefon – zawsze bezpłatnie, ale istnieją limity na tego typu przelewy. Dzienny na łączną kwotę przelewów wynosi 500 zł, zaś dla pojedynczej transakcji 200 zł. W miesiącu łączna suma przelewów dokonanych na e-mail lub telefon nie może przekroczyć 10 000 zł.

Oprócz tego bank oferuje naprawdę dobry serwis internetowy oraz aplikację mobilną. Sama z niego korzystam i bardzo mi się on podoba. Dostęp do tzw. Managera Finansów kilkukrotnie już na ramach bloga chwaliłam. Z aplikacją mobilną nie miałam jeszcze okazji się bliżej zapoznać.

Konto Wyższej Jakości Alior

Konto Wyższej Jakości Alior jako wspólny rachunek bankowy
Źródło: Alior Bank

Alior to drugi obok Millennium bank, który stara się zwabić klientów tabelą pełną zer. Za otwarcie i prowadzenie rachunku, przelewy krajowe, za wydanie i obsługę karty, płatności zagraniczne, wypłaty w placówkach banku i z bankomatów Aliora. Podobnie zresztą w bankomatach innych banków (tak w kraju jak i poza jego granicami).

By skorzystać z tego przywileju, należy w danym miesiącu zasilić jednorazowo konto kwotą nie mniejszą niż 2 500 zł lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 700 zł. Ten drugi warunek dla osób przyzwyczajonych do płatności gotówkowych lub mieszkających w małych miastach i na wsiach może być dość trudny do osiągnięcia.

5 lat gwarancji braku opłat

Bank zarzeka się, że brak opłat utrzyma się przez 5 lat, tak długo trwa gwarancja. Zastanawiam się, jak to może być dla banku opłacalne. 5 lat to spory kawał czasu, wiele może się na polskim finansowym podwórku zmienić.

Chociaż z drugiej strony, razem z kontem klienci otrzymują niewiele usług, do których przywykli w innych bankach. Nie ma żadnego pakietu assistance i cach back, programów zniżkowych. Jest za to możliwość skorzystania z aplikacji iKasa, dzięki której za pomocą telefonu komórkowego można dokonać płatności w sieci sklepów Biedronka. To jeden z największych moim zdaniem atutów oferty Aliora. Polacy w końcu często i chętnie kupują w tej sieci. Szczególnie, jeśli mają pokaźną gromadkę dzieciaków do wykarmienia.

Jeśli zdecydujecie się na otwarcie konta w Aliorze, otrzymacie mobilny dostęp do konta dzięki nowoczesnej aplikacji. Daje ona wgląd nie tylko w stan konta, ale też jego historię, listę najbliższych bankomatów i możliwość wykonania przelewu. Do tego możecie skorzystać z limitu w koncie do 100 000 zł.

W skrócie: nieskomplikowana i tania alternatywa dla tych par, które cenią sobie prostotę i nie chcą żadnych płatnych dodatków do konta i karty. Konto można założyć przez internet, bez konieczności odwiedzania placówki banku.

I to by było tym razem na tyle.

Wszystkie opisane tu konta wydają mi się szczególnie interesujące dla par, chociaż na pewno nie wyczerpałam całkowicie tematu. Jeśli znacie jakieś produkty w sam raz dla osób będących w związku, które mogą funkcjonować jako wspólny rachunek w banku, koniecznie dajcie znać i opiszcie, dlaczego wybraliście akurat to konto, a nie inne. Miłego weekendu!

Podobał Ci się ten wpis? Uważasz go za przydatny? Chcesz mnie wesprzeć?
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi!
Nieco niżej znajdziesz przyciski do udostępniania artykułu w różnych serwisach internetowych. Dla Ciebie to jeden klik, który trwa chwilę, a dla mnie szansa na dotarcie z wartościowymi treściami do nowych odbiorców 🙂 DZIĘKUJĘ!

Zapraszam Cię też do polubienia bloga Kobiece Finanse na Facebooku oraz śledzenia go na Twitterze lub obserwowania na Instagramie. Jestem również obecna na platformie Pinterest.

Najbardziej zachęcam jednak do zapisania się na mój newsletter. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco z nowymi wpisami, ciekawostkami, wartymi odnotowania wydarzeniami i poradami 🙂

Absolwentka germanistyki oraz informatyki i ekonometrii. Propagatorka idei edukacji finansowej. Pomaga kobietom zdobyć pewność siebie w obchodzeniu się z pieniędzmi, wspiera je w budowaniu własnej stabilności i niezależności finansowej. Autorka poradników "Pieniądze dla Pań" oraz "Kariera dla Pań". Zawodowo związana z branżą IT, gdzie pracowała jako twórczyni stron internetowych, kierowniczka projektów, scrum master i dyrektorka finansowa.

22 komentarze do “Wspólny rachunek bankowy – jakie wybrać konto dla pary?”

 1. Konto 360 to opcja nie tylko dla par. Ja sie na nie niedawno zdecydowalam, pomimo ze mamy z mezem odzielne konta. Po raz kolejny wychodzi tutaj prawda, ze bank zawsze lepiej traktuje nowego klienta niz starego wiernego. Rezygnuje z Aliora, poniewaz zaczeli pobierac 6 zl miesiecznie za karte…

  Odpowiedz
  • Hej Kasia 🙂 Wszystkie powyższe konta dedykowane są indywidualnym klientom, ale po sprawdzeniu ich parametrów stwierdziłam, że są też świetnym rozwiązaniem dla par – we dwoje można czerpać z nich po prostu większe korzyści choćby na cashbacku. Żadne z nich nie jest jednak wprost reklamowane jako produkt dla dwojga 😉 Pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
   • Rozumiem, ze w tej koncepcji konto jest zarejestrowane tylko na jedna osobe, a druga jest jakby “na doczepke”? Czy dla pracodawcy to nie bedzie problemem, ze przelewa wyplate na konto kogos innego? Co z przelewami podatkowymi? Czy przelewy internetowe sa na kody sms? Jezeli konto jest zaprojektowane dla jednej osoby, to podpiecie dwoch numerow tel moze byc problemem. Podsumowujac, wydaje mi sie, ze korzystanie we 2 z konta dla jednej osoby moze wiazac sie z pewnymi niedogodnosciami…

    Odpowiedz
    • Każde konto dla osoby fizycznej można otworzyć jako rachunek wspólny, jakie są co do tego wymagania (oraz plusy i minusy) pisałam we wpisie “Czy opłaca się prowadzić wspólne konto bankowe?” 🙂

     Dla pracodawcy przelewy na taki rachunek nie będą problemem, bo tak naprawdę w ogóle taki szczegół go nie interesuje. A przynajmniej nie powinien, bo to już by było naruszanie prywatności pracownika. Jeśli natomiast chodzi o podatki – przy rozliczeniach PIT37, jeżeli małżonkowie rozliczają się razem, to posiadanie wspólnego konta jest dodatkowym ułatwieniem – tak dla nich, jak i dla fiskusa, gdyby chciał dokonać kontroli 😉 (odpukać, hehe).

     W takich kontach nie ma problemu z kodami SMS, bo każdy użytkownik konta ma własny login i hasło, więc w zależności od tego, kto się loguje na konto i dokonuje operacji, to na jego zdefiniowany numer telefonu przesyłany jest kod weryfikujący transakcję. 🙂 Natomiast w przypadku, gdy któryś ze współposiadaczy rachunku ma produkty banku tylko dla siebie (np. kartę kredytową), to tylko on będzie je widzieć w swoim panelu – takie zabazpieczenie dla produktów indywidualnych 🙂

     Co do praw i obowiązków współposiadaczy rachunku, to zamieszczam poniżej dla przykładu wyciąg z regulaminu Aliora:
     http://www.aliorbank.pl/resources/res/repozytorium_dokumentow/klienci_indywidualni/regulaminy/regulamin_rachunkow_depozytowych.pdf

     §3.
     Rachunki wspólne
     1. Współposiadacze rachunku:
     1) upoważniają siebie nawzajem do dysponowania wszystkimi środkami pieniężnymi zgromadzonymi na rachunku bez jakichkolwiek ograniczeń. Wszelkie kwoty wpływające na rachunek przyjmuje się za majątek wspólny Współposiadaczy, niezależnie od faktycznego udziału każdego ze Współposiadaczy we wnoszeniu wkładów;
     2) samodzielnie i bez ograniczeń dokonują wszelkich czynności wynikających z Umowy rachunku;
     3) zrzekają się, w przypadku śmierci jednego ze Współposiadaczy wszelkich roszczeń wobec Banku, w związku z dokonanym przez Bank, na podstawie przedstawionego odpisu skróconego aktu zgonu, przekształceniem rachunku w rachunek indywidualny;
     4) ponoszą solidarną odpowiedzialność z tytułu powstałego na rachunku zadłużenia;
     5) wyrażają zgodę na udostępnienie spadkobiercom Współposiadacza informacji, stanowiących tajemnicę bankową, dotyczących umowy rachunku bankowego za okres do dnia jego przekształcenia w rachunek indywidualny;
     6) każdy ze współposiadaczy może samodzielnie zawrzeć umowę lokaty, również w imieniu i na rzecz drugiego współposiadacza (lokatę wspólną). W takim przypadku rachunek Lokaty musi zostać zasilony z rachunku wspólnego współposiadaczy.
     2. Z rachunku wspólnego nie mogą być pokrywane wydatki z tytułu kosztów pogrzebu Współposiadacza.
     3. Współposiadacz rachunku wspólnego nie jest uprawniony do złożenia oświadczenia w sprawie dyspozycji wkładem na wypadek śmierci, dotyczącego środków zgromadzonych na rachunku wspólnym.
     4. W dacie udokumentowania śmierci jednego ze Współposiadaczy rachunku, rachunek wspólny przekształca się w rachunek indywidualny drugiego Współposiadacza. Za udokumentowanie śmierci Współposiadacza rachunku uznaje się przedstawienie odpisu skróconego aktu zgonu.
     5. Bank nie realizuje dyspozycji dokonanych przez Współposiadacza ograniczających lub wyłączających uprawnienia drugiego ze Współposiadaczy.
     6. Każdy ze Współposiadaczy rachunku może w każdym czasie wypowiedzieć umowę rachunku ze skutkiem dla drugiego Współposiadacza.

     Odpowiedz
     • Teraz już rozumiem:) Myślałam, że proponujesz otwarcie konta dla singla i po prostu wydanie dwóch kart debetowych. Jestem trochę nieogarnięta w temacie, bo nigdy nie myślałam nawet o wspólnym koncie z mężem. Układ z dwoma kontami pasuje nam idealnie. Ja, tak jak pisałam powyżej, będę właśnie testowała Millenium 360 🙂

 2. Polecam konto w T-Mobile (dawniej Alior Sync).Nie pobierają opłat za prowadzenie rachunku ani za wypłaty z bankomatów. Do tego maja korzystne warunki na koncie oszczędnościowym.

  Odpowiedz
 3. U mnie malzonke przekonalem prosto: ja mam w pkobp wiec po co mamy zmieniac 😀 I tak po moich namowach zalozyla w moim banku 😉 Moze i poszedlem na latwizne, ale uznaje, ze i tak najlepiej wybralem.

  Odpowiedz
  • Gratuluje wyboru najbardziej zacofanego i powolnego i najgorszego jak do tej pory banku który z BP to ma tylko w nazwie, ale BP pozostało mu w przypadku gdy chodzi o obsługę i podejście z lat 80…

   Odpowiedz
 4. Witam,
  Bardzo zaciekawił mnie powyższy temat gdyż właśnie aktualnie razem z moją partnerką szukamy najlepszego konta wspólnego. A tak na prawdę w Internecie brak jest konkretnych ofert Banków na ten rodzaj produktu, a chodzenie po placówkach zawsze zabiera jakże cenny czas. O ile zazwyczaj konto indywidualne nie wiąże się już z zdanymi opłatami (tu prowadzenie) o tyle co udało mi się sprawdzić (ING ,PKO BP) konto które ma być prowadzone jako wspólne obarczone jest już taką opłatą (kilkanaście złotych !). Dlatego może ktoś z doświadczenia jest mi w stanie zaproponować konto ktore jest atrakcyjne dla dwojga 🙂 ?
  Najlepiej aby:
  0 PLN – wszystkie bankomaty w PL
  0 PLN – za dwie karty do konta
  0 PLN – za prowadzenie 🙂
  Oczywiście zdaję sobie sprawę że aby osiągnąć powyższe wymagania zadeklarujemy się do wpłaty X zł mies. i wykonania X transakcji.
  Propozycje ?
  Z góry dziękuję 🙂

  Odpowiedz
  • Hej Łukasz, póki co nie znalazłam jeszcze takiego konta, które spełniałoby jednocześnie wszystkie wymienione przez Ciebie warunki – najczęściej zgrzyt pojawia się przy “0 PLN – wszystkie bankomaty w PL” – w regulaminach wyszczególnione są bardzo zróżnicowane opłaty (część owszem, darmowa, ale inne już po 5 zł lub za symboliczną złotówkę itp.). Chyba ustawiłeś zbyt wysoko poprzeczkę dla naszych bankowców 😉 Pozdrawiam!

   Odpowiedz
   • Ja będę z żoną uwspólniał konta w T-mobile bankowe (dawny Sync). I w tym banku wszystkie warunki Łukasza są spełnione i to bez większych wymagań.

    Odpowiedz
 5. Do Łukasza i do Dany. Zupełnie darmowe jest konto w Alior Sync, obecnie T-Mobile. Nie ma żadnych warunków (naprawdę żadnych), nie muszę o niczym pamiętać. Na moim drugim koncie w mBank muszę pamiętać, żeby zrobić obrót kartą minimum 100 zł. Chyba je zamknę, bo w tym miesiącu się zgapiłam i nie zrobiłam wymaganego obrotu kartą, przez co będę miała opłatę za prowadzenie rachunku :/

  Odpowiedz
 6. A ja polecam Getinbank. Nawet jesli płaci sie za wypłatę, z niemacierzystych bnankomatów, to bank zwraca tą prowizję raz w miesiącu na konto, dodatkowo zwracają 2% za rachunki, (min 2 polecenia zapłaty) , zwracają 1 % raty kredt\ytu w ramach pakietu korzyści.

  Odpowiedz
 7. Hej Łukasz,
  Właśnie dziś znalazłam z partnerem zastanawiam się nad wspólnym kontem i weszłam do oddziału ING BŚ o miałam po drodze i wszystko zgadza się co do Twoich oczekiwań, moje również były podobne:
  -0zł za prowadzenie konta
  -0 zł za wypłaty we wszystkich bankomatach w PL
  – 0 zł za wydanie 2 karty do konta, musisz zrobić transakcji za 200zł miesięcznie, żeby mieć tą kartę za 0zł miesięcznie a jak zrobisz za mniej to masz ja za 7zł.
  Naprawdę się zdecyduje- zobacz na konto Direct w banku ING
  i dopisujesz tam pełnomocnika i masz konto dla pary

  Odpowiedz
 8. BzWbk pobiera miesięcznie 10 zł za używanie karty kredytowej i tej opłaty nie unikniemy. Sam szukam konta wspólnego nie z pełnomocnikiem. Z pełnomocnikiem później mogą być problemy w trakcie np śmierci właściciela konta. Takie konto z pełnomocnikiem daje ING direct z lwem. Analizowałem sobie różne konta przeliczyłem konto BzWbk przy moich wydatkach pobiorą rocznie 120 zł za karge, a zwrócą może mniej. Dla moich celów najlepszym wyborem będzie konto w millenium, konto 360°.

  Odpowiedz
 9. Ja długo się broniłam przed założeniem konta w tym samym banku, w którym ma je mój mąż – Orange Finanse. Myślałam, że skoro on ma abonament w tej sieci, a ja w innej, to prowadzenie rachunku, wypłaty z bankomatów, przelewy i inne rzeczy będą niesamowicie drogie. Okazało się, że dla nowych klientów, (nawet z innej sieci), wszystko to jest za 0 złotych bez kruczków (po prostu klienci Orange jako sieci mają jakieś zniżki za abonament). Teraz oboje jesteśmy w Orange i bardzo nam pasują te konta :).

  Odpowiedz
 10. Z mojej strony mogę polecić konta bankowe w banku BZ WBK ponieważ korzystam już kilka dobrych lat z ich konto (zarówno firmowe jak i osobiste) i jestem zadowolony. Tak się złożyło że założyłem u nich konto przy okazji brania kredytu i choć kredyt już dawno spłaciłem to przy koncie postanowiłem pozostać. Wcześniej miałem konta w innych bankach, ale jakoś BZ WBK najbardziej przekonał nie do swoich usług. Są bardzo elastyczni jeśli jesteśmy aktywnym klientem, do tego obsługa elektroniczna rachunku to moim zdaniem majstersztyk. Co prawda koszty utrzymania rachunku kiedyś były niższe bo jakiś czas temu doszła mi opłata za kartę + prowizje za przelewy jeśli przekroczę limit miesięczny, ale wiem że w tym czasie większość banków wprowadziła jakieś opłaty by łatać dziurę po niskim poziomie stóp procentowych, które utrzymują się już od kilku lat.

  Odpowiedz
 11. Witam, szukam mobilnego konta bankowego. Szukam konta gdzie nie będę miał problemu z wypłacaniem pieniędzy w różnych państwach UE. Zastanawiam się głównie nad ofertą eliteprivatebanking i chciałbym się poradzić co sądzicie i czy macie jakieś doświadczenia z DB?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz