Wybiegaj sobie wyższe oprocentowanie na lokacie!

Jak spędzacie jesienią przeważnie swój czas wolny? Surfując po sieci? Oglądając TV? Czytając książki, przykryci ciepłym kocykiem? A może wolicie wykorzystać ten czas aktywnie? Ja w minionych miesiącach przystopowałam z ćwiczeniami i w zasadzie ograniczałam się tylko do jazdy na rowerze. Postanowiłam to zmienić i wrócić do dawnego planu treningowego. Pierwszy krok już za mną, bo dzisiaj odwiedziłam siłownię o 6 rano, tuż przed pracą 🙂 Polecam taki początek dnia każdemu. Podobno efektywność porannego wysiłku fizycznego jest wyższa o 20% od tego wykonywanego pod wieczór. A jeśli nie lubicie ćwiczyć na siłowni, to wyjdźcie pobiegać – też przetestowałam ten sposób, daje niezłego kopa na resztę dnia. Warto! Tym bardziej, że IDEA Bank ma teraz dla nas skuteczną zachętę do tego, by się poruszać na świeżym powietrzu 🙂 Na Endomondo IDEA Bank wespół z portalem Money.pl zorganizowali akcję IDEA RUN – Wybiegaj sobie WYŻSZY PROCENT na lokacie!

Na profilu rywalizacji możemy wyczytać:

Biegasz? Biegnij! I patrz jak rośnie procent na Twojej lokacie. Ruszyła bowiem spektakularna akcja „IDEA RUN”, skierowana do zapalonych biegaczy. To wspaniała IDEA – im więcej biegasz, tym większy procent na lokacie otrzymasz od banku. Czyż to nie piękne, łączyć przyjemne z pożytecznym? Co prawda, za oknem złota polska jesień. Nie straszne nam jednak deszcze i ochłodzenie. W końcu, jak mawiają doświadczeni sportowcy, dla prawdziwej pasji nie ma złej pogody. To także świetny czas, żeby pomnożyć swoje oszczędności. Na horyzoncie pojawiła się właśnie specjalna Lokata IDEA RUN. W związku z tym, Idea Bank wspólnie z Endomondo organizują wielką akcję pod hasłem “IDEA RUN”. Wykorzystaj moment. Jeśli masz już konto w serwisie Endomondo, przejdź na stronę, kliknij “Załóż Lokatę” i weź udział w rywalizacji życia! Nie ważne czy w ciągu miesiąca przebiegniesz 20 czy 150 kilometrów. W “IDEA RUN” nie ma przegranych.

Lokata Idea Run
Źródło: Money.pl

Widać, że rywalizacja cieszy się dużym zainteresowaniem – w tej chwili udział zgłosiło ponad 9 tys. osób! Akcja wystartowała 01.10.2014 r. i potrwa do 31.10.2014 r. 

Jakie warunki trzeba spełnić, by cieszyć się wyższym oprocentowaniem? Najważniejsze moim zdaniem punkty regulaminu, to:

 • Trzeba oczywiście włączyć się do rywalizacji w serwisie Endomondo oraz wypełnić wniosek o otwarcie lokaty;)
 • Statystyki dotyczą tylko dyscypliny Bieganie, liczy się największa liczba przebytych kilometrów.
 • Trening musi być zarejestrowany przez urządzenie mobilne za pomocą technologii GPS – treningi dodawane ręcznie nie są wliczane do rywalizacji.
 • Próby oszustwa grożą wykluczeniem z rywalizacji, może to nastąpić bez ostrzeżenia.
 • Każdemu uczestnikowi przysługuje prawo do reklamacji dotyczącej sposobu przeprowadzania Rywalizacji w terminie 21 dni od poinformowania o wynikach.
 • W dniu 05.11.2014 r. zostanie obliczona liczba kilometrów pokonana przez każdego z uczestników i jeśli dojdzie do podwyższenia oprocentowania, to będzie ono podwyższone za cały okres umowny lokaty. Bank poinformuje o tym do dnia 07.11.2014 r.

Jakie cechy posiada lokata IDEA RUN?

 • wysokie oprocentowanie do 4% (patrz tabela poniżej),
 • kwota lokaty od 1 000 zł do 100 000,
 • okres lokaty – 4 miesiące,
 • możliwość otworzenia lokaty przez internet,
 • jest to lokata odnawialna,
 • w czasie trwania lokaty nie można dokonywać dopłat do lokaty ani wypłat z niej,
 • zerwanie lokaty przed terminem jej zapadalności oznacza utratę odsetek,
 • założenie lokaty IDEA RUN możliwe jest bez otwierania konta bankowego oraz bez dodatkowych produktów bankowych.
Przebyte kilometry - oprocentowanie lokaty IDEA RUN
W promocji Idea Banku wysokość oprocentowania zależy od przebytych kilometrów – info z Karty Produktu

I co o tym myślicie? Moim zdaniem oferta zasługuje na uwagę – choćby dlatego, że jest bodziec, by ruszyć swoje cztery litery z fotela. Odrobina ruchu każdemu wyjdzie na zdrowie, a jeśli bank nam za to dodatkowo płaci – to czemu nie?

Co prawda lokata ta nie ma takiego gwarantowanego oprocentowania, co opisywana przeze mnie niedawno Lokata Happy, ale moim zdaniem czynnik prozdrowotny użyty w promocji tego produktu bankowego jest bezcenny 😉 To jak? Czujecie się zmobilizowani? Jeśli tak, to do startu, gotowi… Powodzenia!

Absolwentka germanistyki oraz informatyki i ekonometrii. Propagatorka idei edukacji finansowej. Pomaga kobietom zdobyć pewność siebie w obchodzeniu się z pieniędzmi, wspiera je w budowaniu własnej stabilności i niezależności finansowej. Autorka poradników "Pieniądze dla Pań" oraz "Kariera dla Pań". Zawodowo związana z branżą IT, gdzie pracowała jako twórczyni stron internetowych, kierowniczka projektów, scrum master i dyrektorka finansowa.

9 komentarzy do “Wybiegaj sobie wyższe oprocentowanie na lokacie!”

 1. Też z rana odwiedziłem salę, choć teraz wracając autobusem mięśnie dają znać 🙂 fajna propozycja, na pewno wielu to zmobilizuje do dbania nie tylko o finanse a i o zdrowie 🙂

  Odpowiedz
 2. Ciekawa promocja. Fajnie, że można podwyższyć swoje oprocentowanie w taki sposób. Jestem ciekawa czy na koniec akcji zostanie ona jakoś dobrze podsumowana. Lubię przeglądać takie informacje.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz