Zadbaj o swoje finanse osobiste

Tytuł dzisiejszej notki to nie tylko apel do tych, którzy czują, że powinni więcej uwagi poświęcić swoim finansom osobistym, ale z różnych powodów jeszcze tego nie zrobili. To także tytuł nowego – i chyba pierwszego w Polsce (jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić) – magazynu o finansach kierowanego do “przeciętnego Kowalskiego i przeciętnej Kowalskiej”. Pisanie o nie zawsze łatwych aspektach finansowych prostym językiem – taki cel przyświecał wydawcy. Do współpracy nad periodykiem zostałam zaproszona jesienią zeszłego roku i dzisiaj radośnie obwieszczam, że ukazał się już pierwszy, pilotażowy numer czasopisma “Zadbaj o swoje finanse osobiste” .

O tym, że maczam palce przy projekcie powołanym do życia przez Wiedza i Praktyka, pisałam już w ostatnim wpisie na blogu. Założeniem miesięcznika “Zadbaj o swoje finanse osobiste” jest przekazanie wiedzy o finansach w przystępny sposób, bez przesytu trudną terminologią. Zainteresowanie laika światem ekonomii i finansów jest o wiele prostsze, gdy skomplikowane elementy objaśniane są na konkretnych przykładach. Razem z autorami mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć ten cel.

Kto tworzy miesięcznik “Zadbaj o swoje finanse osobiste”?

Nad magazynem współpracuje zespół w składzie:

  • Leszek Cibor – prowadzący ideaman.tv – studio animacji i centrum edukacji. Szkoli ze sprzedaży online, osobistej efektywności i marketingu.
  • Maciej Lipka – z wykształcenia prawnik, zajmujący się obsługą prawną m.in. w branży consultingowej oraz w zakresie ochrony danych osobowych.
  • Bartosz Adamiak – redaktor naczelny portalu oraz magazynu drukowanego poświęconego finansom MySaver.
  • Damian Kleczewski – od 2010 roku inwestor na rynku nieruchomości, autor licznych publikacji, m.in. książki “Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości”.
  • Ruth Drost-Hüttl – od 2008 roku redaktor naczelna niemieckojęzycznych publikacji poświęconych upraszczaniu życia.
  • Mikołaj Czyż – dziennikarz finansowy specjalizujący się w tematyce oszczędzania i praktycznego ograniczania wydatków.
  • Michał Herman – specjalista zajmujący się tematyką kupna i sprzedaży na rynku wtórnym.
  • Sławomir Jesionowicz – dziennikarz, redaktor naczelny czasopisma “Głos Bielan”, specjalizujący się w rynku usług finansowych i produktów bankowych.
  • Werner Küstenmacher – redaktor prasowy, radiowy i telewizyjny, autor książek, a także rysownik.
  • Adrian Kowarzyk – psycholog, dziennikarz, redaktor prowadzący miesięcznika “Zadbaj o swoje finanse osobiste”.
  • Szymon Danowski – redaktor naczelny.
  • Patrycja Jastrzębska – wydawca.

Plus ja 😉

O czym można przeczytać w miesięczniku “Zadbaj o swoje finanse osobiste”?

Spektrum tematów poruszanych na łamach magazynu “Zadbaj o swoje finanse osobiste” jest szerokie. Obok artykułów dotyczących racjonalnych zakupów czy zmniejszania rachunków gospodarstwa domowego, znaleźć można również teksty dotyczące alternatywnych źródeł dochodu oraz budowania bezpieczeństwa finansowego (np. mój artykuł o poduszce finansowej).

Nie zabrakło również miejsca dla zagadnień związanych z inwestowaniem. W pierwszym numerze można np. przeczytać o tym, jak zacząć bezpiecznie inwestować oraz czy inwestowanie w złoto jest w obecnych czasach opłacalne.

Jest też kilka artykułów poświęconych bankowości. Dowiemy się z nich, co warto wiedzieć o kredytach, by nie wpędzić się w kłopoty oraz jak i kiedy bezpiecznie i wygodnie korzystać z bankowości elektronicznej i mobilnej.

Do tego artykuły o pieniądzach od strony psychologii, a także zahaczające o biznes i rozwój zawodowy. W kolejnych numerach planowane są m.in. publikacje:

  • Co zrobić w przypadku, gdy masz problemy ze spłatą kredytu hipotecznego?
  • Jak negocjować wysoką pensję?
  • Spadek – co gwarantuje prawo po śmierci bliskiej osoby?
  • Jak płacić kartą za granicą i na tym nie tracić?
  • Czy wydatki na opiekę zdrowotną i leki można odliczyć od podatku?

Co ważne, na łamach periodyku nie uświadczycie reklam. Czasopismo ma niezależny, edukacyjny charakter.

Jak i gdzie można kupić magazyn “Zadbaj o swoje finanse osobiste”?

W tej chwili czasopismo można zamówić bezpośrednio u Wydawcy w formie prenumeraty. Pierwszy numer miesięcznika “Zadbaj o swoje finanse osobiste” otrzymuje się w niej gratis jako numer testowy. Wydawca dołącza też książkę “Jak zadbać o swoją emeryturę?” w prezencie.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu Czytelnik nie zechce, by kolejne numery były mu wysyłane, to powyższe darmowe materiały według gwarancji Wydawcy może zachować dla siebie. W razie rezygnacji z kontynuacji zamówienia, Wydawcę należy poinformować wysyłając pisemnie oświadczenie tradycyjną pocztą, mailowo lub składając je telefonicznie.

Zamówienie można składać przez formularz na tej stronie:
https://wip.pl/finanseosobiste  

Pamiętaj, by przeczytać regulamin, zanim klikniesz w magiczny przycisk “Potwierdzam zakup”. Zawsze na łamach bloga podkreślam: dobrze wiedzieć, na co i na jakich zasadach wydajesz swoje pieniądze.

Zapraszam do zapoznania się z pierwszym numerem testowym. Jeśli się zdecydujecie na prenumeratę, dajcie znać po lekturze, jak Wam się podoba 🙂

Absolwentka germanistyki oraz informatyki i ekonometrii. Propagatorka idei edukacji finansowej. Pomaga kobietom zdobyć pewność siebie w obchodzeniu się z pieniędzmi, wspiera je w budowaniu własnej stabilności i niezależności finansowej. Autorka poradników "Pieniądze dla Pań" oraz "Kariera dla Pań". Zawodowo związana z branżą IT, gdzie pracowała jako twórczyni stron internetowych, kierowniczka projektów, scrum master i dyrektorka finansowa.

7 komentarzy do “Zadbaj o swoje finanse osobiste”

  1. Dana, ja nie jestem pewien, czy przeciętny Kowalski i przeciętna Kowalska inwestuje w złoto, negocjuje wysoką pensję i płaci kartą za granicą. Nie dałbym też głowy za to, że inwestuje w nieruchomości i handluje nimi na rynku wtórnym.

    Ale może się mylę 🙂

    Odpowiedz
    • Marku, dzięki za uwagi. Wyszliśmy z założenia, że jak ktoś “robi to od lat”, to nie sięgnie po ten periodyk. Z treściami chcemy trafić do kogoś, kto nigdy tych tematów nie zgłębiał lub zna je pobieżnie, a chciałby poznać bliżej. Co do nieruchomości – taka ciekawostka, że w Polsce ludzie częściej posiadają własne mieszkania niż wynajmują – odwrotnie niż w bardziej zamożnych krajach typu Niemcy. Przynajmniej taki był trend przez ostatnie kilka lat. Pozdrawiam 🙂

      Odpowiedz
  2. Pewnie tak, złoto i nieruchomości mają stosunkowo wysoki próg wejścia i są inwestycją długofalową. Znacznie łatwiej i szybciej można pewną sumkę zainwestować na giełdzie. Rzecz w tym, że konieczna jest dywersyfikacja, a podobno spółki, szczególnie w USA, potrafią po kilkadziesiąt lat z rzędu wypłacać dywidendy. Dokładając do polskich inwestycji, to mogłoby być ciekawe zabezpieczenie przez osłabieniem złotówki 😉 O tym bym sobie poczytał 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz